Zespół Warmi i Mazur przebywa na zgrupowaniu na Dolnym Śląsku. Jest to ostatni okres przygotowań do pierwszych startów w tym roku.

Za siedzibę, zespół wybrał sobie Hotel Moniuszko położony w Jedlinie Zdrój. Za taką lokalizacją przemawia różnorodność tras, klimat oraz bliskie położenie miejscowości, w których zostaną rozegrane pierwsze w tym roku wyścigi : 30.04 kryterium uliczne w Dzierżoniowie oraz dzień później tj. 01.04 „Ślężański Mnich” który tradycyjnie otwiera sezon w Polsce i jest pierwszym wyścigiem z cyklu – BGŻ Proligi.

Goszcząc na zgrupowaniu drużyny, poprosiliśmy doświadczonego i cenionego szkoleniowca, a obecnie Dyr. Sportowego Warmii i Mazur Zdzisława Trojgę o przedstawienie planu i celów jakie stawia przed sezonem.

Celem w tym roku jest medal na Mistrzostwach Polski i uplasowanie się w pierwszej trójce najlepszych zespołów U23 w Polsce.

W planach mamy starty we wszystkich wyścigach krajowych oraz wiele startów zagranicznych chociażby w Rosji, Niemczech i Ukrainie. Wcześniej przed tutejszym zgrupowaniem moi podopieczni uczestniczyli w przygotowaniach w Krynicy Morskiej gdzie za swoją bazę obrali Hotel Kalberg oraz część ekipy przygotowywała się w Hiszpanii.Teraz mamy ostatni szlif formy przed pierwszymi wyścigami.

Doskonałe warunki hotelowe jak i pogoda, gdzie jesteśmy, umożliwiają nam dobre przygotowanie do tegorocznych wyścigów. Poziom sportowy zawodników zdecydowanie został podniesiony względem lat ubiegłych, co pozwala nam optymistycznie patrzeć w sezon i oczekiwać dobrych czy nawet bardzo dobrych wyników.

W orlikach najbardziej liczymy na Pawła Krzywanie, Grzegorza Czetyrko, Bartosza Grochowskiego, Przemka Sobieraja i Damiana Drozdowskiego. Liczymy też na dobre wyniki w elicie, chodzi o Simasa Kondratasa (Litwa), którego pozyskaliśmy w tym roku do zespołu oraz Radosława Syrojcia, reprezentanta Polski w kat. Orlików. Należy też wspomnieć pozostałych zawodników : Marcin Saczuk – wraca po wypadku do formy, Jacek Trojga, Krystian Stochmal, Vladimir Belkin (Rosja), Paweł Skrzeszewski, Szymon Grochowski, Michał Kucharski, Michiał Grygianiec, Jakub Jankowski, Dawid Klimczyk, Michał Pawlita, Bartosz Ponichtera, Jakub Oszejko, Andrzej Głowacki którzy mogą sprawić i myślę że sprawią nie jedną niespodziankę. Wymienić trzeba także opiekę serwisową, za którą odpowiedzialni są Tomasz Kochanek i Krzysztof Rutkiewicz ( starszy brat „Rutka” przyp.red.)

Nadmienię też, że jesteśmy organizatorem II -go Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta m. Olsztyna, w którym chcieli byśmy dobrze zaprezentować się od strony organizacyjnej i sportowej zajmując wysokie lokaty. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy za pośrednictwem waszego portalu na ten wyścig, który odbędzie się 21.07.2012 r. jednocześnie z przyjemnością informując, że nie tylko zostaliście patronem medialnym naszej drużyny ale również wspomnianego wyścigu…– zakończył rozmowę Zdzisław Trojga.

My także z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy patronem medialnym kolejnego zespołu oraz wyścigu. Będziemy mocno dopingować ekipę w osiągnięciu jak najwyższych lokat podczas tegorocznego sezonu.

Podczas zgrupowania 19 urodziny obchodził Jakub Jankowski. Zdzisław Trojga wraz z zawodnikami zorganizowali solenizantowi miłą uroczystość życząc samych zwycięstw. Cała redakcja naszosie.pl przyłącza się do życzeń składanych Kubie.

[flagallery gid=5 name=Gallery]

Z Jedliny Zdrój – Artur Machnik (naszosie.pl)

Materiał sponsorowany przez Hotel Moniuszko w Jedlinie Zdrój > www.hotel-moniuszko.eu

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
apap
apap

troszke nowych nazwisk…