Słoweniec Kristjan Mugerli (Adria Mobil) wygrał chorwacki klasyk Porec Trophy. Najlepiej z Polaków spisał się Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ Team), który uplasował się na 9. miejscu.

Tegoroczna edycja imprezy kategorii 1.2 z kalendarza UCI Europe Tour została rozegrana na dystansie 146 km. Trasa wyznaczona była na  rundach, a o jej trudności stanowiły pokonywane siedmiokrotnie podjazdy Vranici, Tar i Labinci. Meta także znajdowała się na niewielkim wzniesieniu.

Na metę wpadła 17. osobowa grupka w której znajdowało się trzech zawodników słoweńskiej drużyny Adria Mobil. Kolarze tej ekipy znakomicie rozegrali końcówkę i zajęli dwa pierwsze miejsca. Wygrał Kristjan Mugerli, który pokonał swojego rodaka Mateja Gnezda. Trzeci był kolejny ze Słoweńców – Luka Mezgec (Sava). Najlepszy z kolarzy Bank BGŻ Team – Błażej Janiaczyk był 9.

Pełne wyniki Porec Trophy oraz miejsca pozostałych zawodników Bank BGŻ Team, znajdą Państwo TUTAJ

Źródło: własne + Bank BGŻ Team

Poprzedni artykułT-A: Vincenzo Nibali po samotnej akcji wygrywa na Prati di Tivo (Video)