Marcel Wyss dołączył do drużyny NetApp. Szwajcarski kolarz, który do tej pory ścigał się m.in dla Cervelo Test Team oraz Geox-TMC, ma pomóc niemieckiej drużynie w debiucie podczas Giro d’Italia.

“Marcel będzie znakomitym wzmocnieniem składu na Giro d’Italia. W ciągu ostatnich dwóch latach, pokazywał się z dobrej strony w Giro”, powiedział kierownik zespołu – Ralph Denk. “Marcel może być cennym kolarzem dla naszych liderów, a także jest w stanie powalczyć na własne konto. Przez swoje doświadczenie, będzie on obok  Matthiasa Brändle, Bartosza Huzarskiego i Leopolda Königa, jednym z ważniejszych punktów naszej ekipy”.

25-latek jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem. Dwa razy startował w Giro, w 2010 i 2011.r kończąc je na odpowiednio 33 i 38. miejscu. Wyss wciąż szuka swojej pierwszej wygranej w gronie zawodowców. Dwa lata temu, był 8. w Tour de Romandie, a przed rokiem 13. w wyścigu dookoła Austrii.

Po rozpadzie Geox-TMC, ścigał się dla kontynentalnej drużyny Atlas Personal-Jakroo. W nowych barwach, zadebiutuje 20 marca w Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, gdzie zobaczymy również Bartka Huzarskiego.

Foto: bettiniphoto.net