Włoski neo-pro Moreno Moser (Liquigas-Cannondale) okazał się najlepszy w wyścigu Trofeo Laigueglia! Zaledwie 21-letni zawodnik pokonał  Miguela Rubiano Chaveza (Androni Giocattoli) oraz Matteo Montaguti`ego (Ag2r-La Mondiale).

Klasyk Trofeo Laigueglia składał się z trzech różnych rund. Zawodnicy w sumie do pokonania mieli 196,5 kilometra w ciężkim terenie. Również w końcówce nie brakowało kilku hopek.

Zaraz po starcie w jednej z wielu zaczepnych akcji znalazł się Adrian Kurek (Utensilnord Named). Polak długo nie cieszył się ze swojej ucieczki, ponieważ peleton nie chciał na razie odpuścić żadnego kolarza.

Odjechać udało się grupce w składzie: Giairo Ermeti (Androni Giocattoli), Luca Dodi (Team Idea), Alfredo Balloni (Farnese Vini), Franck Osorio (Columbia Coldeportes), Vincenzo Garofalo (Team Nippo). Między czołówką a peletonem, “zawisł” Stiven Fanelli (Utensilnord Named). Piątka uciekinierów miała nawet ponad 8 minut przewagi nad zasadniczą grupą. Goniący ich Fanelli, momentami tracił do prowadzących mniej niż 30 sekund, jednak ostatecznie nie zdołał do nich dojechać i mniej więcej w połowie dystansu, poczekał na peleton.

W zasadniczej grupie mocną pracę rozpoczęły drużyny Liquigas-Cannondale oraz Acqua & Sapone. Przewaga czołówki zaczęła topnieć i na 60 kilometrów przed końcem, wynosiła już mniej niż dwie minuty. Przygoda ucieczki zakończyła się 20 kilometrów dalej.

Po skasowaniu odjazdu doszło do wielu kontrataków. Ostatecznie na metę wpadła duża grupa, z której na ostatnich kilometrach odjechał młody Moser i to on został zwycięzcą wyścigu. Najlepszy z Polaków – Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step) był 39.

Wyniki:

1 Moser Moreno (Ita) Liquigas – Cannondale 4:58:15
2 Rubiano Chavez Miguel Angel (Col) Androni Giocattoli
3 Montaguti Matteo (Ita) AG2R – La Mondiale
4 Brambilla Gianluca (Ita) Colnago – Csf Inox
5 Gavazzi Francesco (Ita) Astana Pro Team
6 Frapporti Marco (Ita) Team Idea
7 Gasparotto Enrico (Ita) Astana Pro Team
8 Girardi Edoardo (Ita) Utensilnord Named
9 Reda Francesco (Ita) Acqua & Sapone
10 Pietropolli Daniele (Ita) Lampre – ISD
11 Capecchi Eros (Ita) Liquigas – Cannondale
12 Favilli Elia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
13 Baliani Fortunato (Ita) Team Nippo
14 Nerz Dominik (Ger) Liquigas – Cannondale
15 Pineau Jerome (Fra) Omega Pharma – Quick Step
16 Duarte Arevalo Fabio Andres (Col) Colombia – Coldeportes
17 Serpa Perez Jose Rodolfo (Col) Androni Giocattoli
18 Vicioso Arcos Angel (Spa) Katusha Team
19 Caruso Giampaolo (Ita) Katusha Team
20 Failli Francesco (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
21 Malacarne Davide (Ita) Team Europcar
22 Kiserlovski Robert (Cro) Astana Pro Team
23 Pozzovivo Domenico (Ita) Colnago – Csf Inox
24 Losada Alguacil Alberto (Spa) Katusha Team
25 Bertagnolli Leonardo (Ita) Lampre – ISD
26 Cunego Damiano (Ita) Lampre – ISD
27 Horrach Rippoll Joan (Spa) Katusha Team
28 Modolo Sacha (Ita) Colnago – Csf Inox
29 Rocchetti Federico (Ita) Utensilnord Named
30 Vandewalle Kristof (Bel) Omega Pharma – Quick Step
31 Houanard Steve (Fra) AG2R – La Mondiale
32 Offredo Yoann (Fra) FDJ – BIG MAT
33 Mugerli Matej (Slo) Adria Mobil
34 Pantano Jarlinson (Col) Colombia – Coldeportes
35 Codol Massimo (Ita) Acqua & Sapone
36 Felline Fabio (Ita) Androni Giocattoli
37 Vila Errandonea Patxi Javier (Spa) Utensilnord Named
38 Christensen Mads (Den) Team Saxo Bank
39 Golas Michal (Pol) Omega Pharma – Quick Step
40 Ratti Aristide (Ita) Team Idea
41 Taborre Fabio (Ita) Acqua & Sapone
42 Vermote Julien (Bel) Omega Pharma – Quick Step
43 Durasek Kristijan (Cro) Adria Mobil
44 Pliuschin Alexandr (Mda) Leopard – Trek Continental Team
45 Wyss Marcel (Swi) Atlas Personal – Jakroo
46 Rogina Radoslav (Cro) Adria Mobil
47 Savini Filippo (Ita) Colnago – Csf Inox
48 Brutt Pavel (Rus) Katusha Team
49 Salerno Cristiano (Ita) Liquigas – Cannondale
50 Locatelli Stefano (Ita) Colnago – Csf Inox
51 Bisolti Alessandro (Ita) Team Idea
52 Pirazzi Stefano (Ita) Colnago – Csf Inox
53 Pagani Angelo (Ita) Colnago – Csf Inox
54 De Weert Kevin (Bel) Omega Pharma – Quick Step
55 Battaglin Enrico (Ita) Colnago – Csf Inox
56 Gonzalez Barrera Javier (Col) Colombia – Coldeportes
57 Belkov Maxim (Rus) Katusha Team
58 Mazzanti Luca (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
59 Delage Mickael (Fra) FDJ – BIG MAT
60 Bernaudeau Giovanni (Fra) Team Europcar
61 Commeyne Davy (Bel) Landbouwkrediet
62 Bellemakers Dirk (Ned) Landbouwkrediet
63 Barla Luca (Ita) Team Idea
64 Reza Kevin (Fra) Team Europcar
65 Kusztor Peter (Hun) Atlas Personal – Jakroo
66 Kump Marko (Slo) Adria Mobil
67 Laverde Jimenez Luis Felipe (Col) Colombia – Coldeportes
68 Chaves Rubio Johan Esteban (Col) Colombia – Coldeportes
69 Atapuma Hurtado Darwin (Col) Colombia – Coldeportes
70 Tiralongo Paolo (Ita) Astana Pro Team
71 Ratto Daniele (Ita) Liquigas – Cannondale
72 Nose Tomaz (Slo) Adria Mobil
73 Sella Emanuele (Ita) Androni Giocattoli
74 Majka Rafal (Pol) Team Saxo Bank
75 Goddaert Kristof (Bel) AG2R – La Mondiale
76 Garofalo Vincenzo (Ita) Team Nippo
77 Ponzi Simone (Ita) Astana Pro Team
78 Renev Sergey (Kaz) Astana Pro Team
79 Fedi Matteo (Ita) Utensilnord Named
80 Zdanov Alexander (Rus) Team Nippo
81 Uchima Kohei (Jpn) Team Nippo
82 Sakakibara Kenichi (Jpn) Team Nippo
83 Bono Matteo (Ita) Lampre – ISD
84 Malori Adriano (Ita) Lampre – ISD
85 Berard Julien (Fra) AG2R – La Mondiale
86 Fenn Andrew (GBr) Omega Pharma – Quick Step
87 Gnezda Matej (Slo) Adria Mobil
88 Silvestre Fabio (Por) Leopard – Trek Continental Team
89 Hinault Sebastien (Fra) AG2R – La Mondiale
90 Quemeneur Perrig (Fra) Team Europcar
91 Ginanni Francesco (Ita) Acqua & Sapone
92 Garzelli Stefano (Ita) Acqua & Sapone
93 Miholjevic Vladimir (Cro) Acqua & Sapone
94 Cimolai Davide (Ita) Lampre – ISD
95 Tulik Angelo (Fra) Team Europcar
96 Hurel Tony (Fra) Team Europcar
97 Demare Arnaud (Fra) FDJ – BIG MAT
98 Jungels Bob (Lux) Leopard – Trek Continental Team
DNF Basso Ivan (Ita) Liquigas – Cannondale
DNF Agostini Sthefano (Ita) Liquigas – Cannondale
DNF Longo Borghini Paolo (Ita) Liquigas – Cannondale
DNF Vigano Davide (Ita) Lampre – ISD
DNF Righi Daniele (Ita) Lampre – ISD
DNF Belletti Manuel (Ita) AG2R – La Mondiale
DNF Lemarchand Romain (Fra) AG2R – La Mondiale
DNF Shpilevsky Boris (Rus) AG2R – La Mondiale
DNF Haedo Juan Josè (Arg) Team Saxo Bank
DNF Boaro Manuele (Ita) Team Saxo Bank
DNF Gustov Volodymir (Ukr) Team Saxo Bank
DNF Haedo Lucas Sebastiaan (Arg) Team Saxo Bank
DNF Lund Anders (Den) Team Saxo Bank
DNF Tanner David (Aus) Team Saxo Bank
DNF Nepomnyachshiy Yevgeniy (Kaz) Astana Pro Team
DNF Bandiera Marco (Ita) Omega Pharma – Quick Step
DNF Brammeier Matt (Irl) Omega Pharma – Quick Step
DNF Ignatenko Petr (Rus) Katusha Team
DNF Kritskiy Timofey (Rus) Katusha Team
DNF Courteille Arnaud (Fra) FDJ – BIG MAT
DNF Geslin Anthony (Fra) FDJ – BIG MAT
DNF Hutarovich Yauheni (Blr) FDJ – BIG MAT
DNF Soupe Geoffrey (Fra) FDJ – BIG MAT
DNF Haddou Said (Fra) Team Europcar
DNF Thurau Bjorn (Ger) Team Europcar
DNF Ciavatta Paolo (Ita) Acqua & Sapone
DNF Corioni Claudio (Ita) Acqua & Sapone
DNF Moreno Allue Francisco Javier (Spa) Androni Giocattoli
DNF De Marchi Alessandro (Ita) Androni Giocattoli
DNF Ermeti Giairo (Ita) Androni Giocattoli
DNF Santoro Antonio (Ita) Androni Giocattoli
DNF Balloni Alfredo (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
DNF Andriato Rafael (Bra) Farnese Vini – Selle Italia
DNF Ricci Bitti Davide (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
DNF Giordani Leonardo (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
DNF Pozzato Filippo (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
DNF Osoriuo Franck (Col) Colombia – Coldeportes
DNF Ospina Navarro Dalivier (Col) Colombia – Coldeportes
DNF Kurek Adrian (Pol) Utensilnord Named
DNF Bosisio Gabriele (Ita) Utensilnord Named
DNF Berdos Oleg (Mda) Utensilnord Named
DNF Fanelli Stiven (Ita) Utensilnord Named
DNF De Waele Bert (Bel) Landbouwkrediet
DNF Amorison Frèdèric (Bel) Landbouwkrediet
DNF Barbe Koen (Bel) Landbouwkrediet
DNF Delfosse Sèbastien (Bel) Landbouwkrediet
DNF Juodvalkis Egidijus (Ltu) Landbouwkrediet
DNF Boifava Simone (Ita) Team Idea
DNF De Maria Giuseppe (Ita) Team Idea
DNF Dodi Luca (Ita) Team Idea
DNF Kapeller Hannes (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Kuen Maximilian (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Praxmarer Stefan (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Schoibl Mario (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Weiss Martin (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Woehrer David (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Bendeguz Bernard (Hun) National Hungary
DNF Cziraki Istvan (Hun) National Hungary
DNF Durucz Miklos (Hun) National Hungary
DNF Lovassy Krisztian (Hun) National Hungary
DNF Molnar Istvan (Hun) National Hungary
DNF Radonics Matè (Hun) National Hungary
DNF Simon Peter (Hun) National Hungary
DNF Solymosi Marton (Hun) National Hungary
DNF Fajt Kristjan (Slo) Adria Mobil
DNF Pavlin Simon (Slo) Adria Mobil
DNF Alafaci Eugenio (Ita) Leopard – Trek Continental Team
DNF Kern Julian (Ger) Leopard – Trek Continental Team
DNF Schlechter Pit (Lux) Leopard – Trek Continental Team
DNF Zangerle Joel (Lux) Leopard – Trek Continental Team
DNF Brambilla Giorgio (Ita) Leopard – Trek Continental Team
DNF Nakane Hideto (Jpn) Team Nippo
DNF Sano Junya (Jpn) Team Nippo
DNF Cesaro Roberto (Ita) Meridiana Kamen Team
DNF Giallorenzo Mariano (Ita) Meridiana Kamen Team
DNF Mclean David John (GBr) Meridiana Kamen Team
DNF Rossi Enrico (Ita) Meridiana Kamen Team
DNF Biondo Maurizio (Ita) Meridiana Kamen Team
DNF Baldo Nicolas (Fra) Atlas Personal – Jakroo
DNF Fumeaux Jonathan (Swi) Atlas Personal – Jakroo
DNF Henggeler Daniel (Swi) Atlas Personal – Jakroo
DNF Salzinger Florian (Ger) Atlas Personal – Jakroo
DNF Oberholzer Bernhard (Swi) Atlas Personal – Jakroo
DNF Rosch David (Ger) Atlas Personal – Jakroo
DNF Dabrowski Jarolaw (Pol) Amore & Vita
DNF Libner Niv (Isr) Amore & Vita
DNF Lukesevics Viesturs (Lat) Amore & Vita
DNF Yovchev Yovcho (Bul) Amore & Vita
DNF Palandri Marino (Ita) Amore & Vita
DNF Moren Patrik (Swe) Amore & Vita
DNF Palini Andrea (Ita) Team Idea
DNF Di Lorenzo Alberto (Ita) Meridiana Kamen Team
DNS Radotic Bruno (Cro) Meridiana Kamen Team

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments