Sprawa dopingowa Alberto Contadora, która zakończyła się dwuletnim zawieszeniem Hiszpana może kosztować go kilka milionów Euro. Na tę sumę mogą złożyć się opłaty sądowe, kary oraz oddanie nagród pieniężnych za wygrane.

W werdykcie CAS, który poznaliśmy w poniedziałek można przeczytać, że Contador musi zapłacić karę wysokości 2,485,000 euro oraz rekompensatę dla UCI. Ta rekompensata to prawo obowiązujące od kilkunastu miesięcy. Polega ono na tym, że zawodnik złapany na dopingu musi oddać  70 % swojego rocznego wynagrodzenia. Szacuje się, że ta część w przypadku Hiszpana może wynosić nawet 3 miliony euro.

Werdykt jednocześnie odbiera zawodnikowi wszystkie tytuły oraz zdobyte punkty. Nie wiadomo jednak, czy „El-Pistolero” będzie musiał zwrócić organizatorom nagrody pieniężne za swoje wszystkie wygrane od lipca 2010, co wyniosłoby pewnie kilkaset tysięcy euro.

Kolejne opłaty to z pewnością honoraria dla całego sztabu prawników. Niestety od kolarza SaxoBanku w ostatnich dniach odwrócił się jeden z jego sponsorów – odzieżowa firma Hugo Boss.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments