Odebranie zwycięstw Alberto Contador`owi, może mieć drastyczny wpływ na przyszłość jego drużyny SaxoBank. Komisja Licencyjna UCI, zaczyna zastanawiać się nad odebraniem ekipie Bjarne Riisa statusu WorldTour.

Zawieszenie Hiszpana oznacza, że Saxo Bank straci wszystkie punkty UCI, które Contador zdobył od lipca 2010! W tym czasie zawodnik wygrał m.in Giro d`Italia. Większość punktów duńskiej ekipy (dokładnie 68%), dzięki którym m.in: Rafał Majka i Jarosław Marycz są w ProTeams wywalczył właśnie “El-Pistolero”! Przez dzisiejszą decyzję CAS, UCI zwróci się do zespołu o stawienie się przed Komisję Licencyjną, co stać ma się w ciągu najbliższych dni.

“Wynik do końca nie był oczywisty. Cały czas mieliśmy nadzieję na korzystny dla nas werdykt. Nie będziemy jednak głębiej komentować tej decyzji, do czasu, kiedy zapoznamy się ze szczegółową dokumentacją dołączoną do wyroku”, powiedział Bjarne Riis.

Zespół SaxoBank nie będzie wypowiadał się w tej sprawie do jutrzejszego popołudnia, kiedy to na konferencji prasowej w Madrycie wystąpią Alberto Contador oraz Bjarne Riis.

Andrzej