Patrick Lefevre szef drużyny Omega Pharma-Quick Step, po dojściu nowego sponsora tytularnego przed bieżącym sezonem, postanowił bardziej otworzyć swoją ekipę. Dotychczas Quick-Step, to raczej kolarze klasyczni. Teraz doszli m.in. Tony Martin i Levi Leipheimer.

„W ciągu ostatnich dwóch lat, byłem trochę zaniepokojony naszymi osiągnięciami. Byliśmy na 17. pozycji w rankingu drużynowym UCI, więc wolałem przejść na emeryturę niż pracować na takim poziomie”, opowiada Belg. „Sponsorzy, kibice oraz my sami – nie byliśmy w stanie tego zaakceptować. Dlatego postanowiłem przebudować naszą ekipę”, dodaje.

Lefevre postanowił więc zatrudnić dwóch klasowych czasowców: Bert`a Grabscha i Mistrza Świata Tonego Martina. Do ekipy dołączyli również specjaliści od etapówek, czyli bracia Peter oraz Martin Velits i doświadczony Levi Leipheimer. Od 2012 roku, w błękitnych barwach występują również dwaj Polacy: Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski.

„Z wcześniejszym budżetem i zawodnikami, musieliśmy cały czas liczyć na Toma Boonena i Sylvaina Chavanel. Dodatkowo mięliśmy w ekipie wiele kontuzji”, tłumaczy. „W tym roku dopilnowałem, aby drużyna była silniejsza. Myślę, że potrzebowaliśmy takich zmian. Potrzeba było świeżego powietrza zarówno wśród zawodników, jak i obsługi”.

Jeden z najbardziej doświadczonych dyrektorów sportowych na świecie, uważa właśnie za taki „powiew” Michała Kwiatkowskiego, z którym wiąże olbrzymie nadzieje.

„Zawsze dbałem o to, by mieć w ekipie młodych zawodników”, kontynuował. „W przeszłości śledziłem kariery takich zawodników jak Michał Kwiatkowski, Peter Sagan oraz Edvald Boassen Hagen. Przebywali nawet u mnie na testach. Niestety nie miałem pieniędzy, by przyciągnąć ich do siebie. Teraz udało mi się zakontraktować Kwiatkowskiego. Na pewno nie będzie bezpośrednim rywalem dla Sagana, bo Słowak jest bardziej wybuchowy i szybszy, ale Michał na pewno lepiej jeździ na czas od niego. Według mnie, Michał będzie niespodzianką roku!”, dodaje z uśmiechem na twarzy. „To potwierdzi opinię, że znam się na kolarstwie!”, kończy.

foto: Omega Pharma-Quick Step

Andrzej

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Czaki
Czaki

Z tego co słyszałem to jeden z młodzieżowców szykuje sie do startu w czasówce Elity i podobno interesuje go wklepanie Michałowi.K 😛