Wczoraj zaprezentował się holenderski zespół ProContinental – Project 1t4i. Drużyna posiada dwa składy, 24. mężczyzn oraz 10. kobiet. Baza ekipy mieści się w Hiszpanii, a menadżerem drużyny jest Iwan Spekenbrink.

Zespół, który dotychczas był znany pod szyldem Skil-Shimano w zeszłym sezonie wygrał 30 wyścigów. Głównie dzięki neopro, Marcelowi Kittelowi, który wygrał m.in cztery etapy Tour de Pologne i jeden odcinek Vuelta a España. Silnym punktem drużyny, był również specjalista od klasyków – Tom Veelers.

Do wyżej wymienionej dwójki, w przyszłym sezonie dołączą jeszcze: kolejny talent z Niemiec – John Degenkolb, który wygrał w poprzednim sezonie etap Critérium du Dauphiné oraz jego kolega z HTC-Highroad, Patrick Gretsch. Z Leopard-Trek przychodzą Tom Stamsnijder i Dominic Klemme, z Rabobank Continental, do składu Project 1t4i wskoczą: Tom Dumoulin i Ramon Sinkeldam.

Największe nadzieje, Iwan Spekenbrink wiąże z sprinterami: Kittelem i Degenkolgem. „Mamy nadzieję, że będą mogli pokazać się w dwóch Wielkich Tourach czyli Tour de France i Vuelta a Espana. Mamy dobre relacje z organizatorami tej imprezy, więc mamy szansę na otrzymanie dzikiej karty, nawet na obie te  imprezy”, powiedział. „ Co więcej, liczę także na to, że uda nam się złożyć drużynę na drużynową czasówkę podczas Mistrzostw Świata w Valkenburgu. Musimy odnaleźć w nas ducha zespołu”, kończy.

Pełny skład drużyny Project 1t4i na sezon 2012:

imię/nazwisko  wiek

Thomas Bonnin 22

Ji Cheng 24

Roy Curvers 32

Thomas Damuseau 22

Bert De Backer 27

Koen de Kort  29

John Degenkolb 23

Yukihiro Doi  28

Tom Dumoulin 21

Johannes Fröhlinger 26

Alexandre Geniez 23

Simon Geschke 25

Patrick Gretsch 24

Feng Han 26

Yann Huguet 27

Thierry Hupond 27

Marcel Kittel 23

Dominic Klemme 25

Roger Kluge 25

Tobias Ludvigsson 20

Ramon Sinkeldam 22

Matthieu Sprick 30

Tom Stamsnijder 26

Albert Timmer 26

Tom Veelers 27

Ronan van Zandbeek   23

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments