Mistrz Świata Młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas – Luke Durbridge (GreenEdge) został Mistrzem Australii Elity, w tej samej specjalności. To drugi złoty medal dla nowej drużyny GreenEdge w tych mistrzostwach.

Panowie rywalizowali na 38.2 kilometrowej trasie w Learmonth. Trasa była pofałdowana, więc zawodnicy nie osiągali wielkich przeciętnych. Zwycięzcą okazał się zaledwie 21-letni Durbridge, bohater ostatnich Mistrzostw Świata w Kopenhadze. Kolarz, dla którego to pierwszy sezon w ekipie WorldTour wykręcił czas 46:20 i pokonał klubowego kolegę – Cameron`a Meyer`a, który bronił tytułu z przed roku. Srebrny medalista, stracił zatem do zwycięzcy prawie 7 sekund. Brąz powędrował do doświadczonego Michaela Rogersa (Sky Team), który do nowego Mistrza Australii stracił blisko 16 sekund.

Tuż za podium znalazł się brązowy medalista zeszłorocznych, młodzieżowych Mistrzostw Świata w jeździe na czas – Michael Hepburn (GreenEdge). Młody kolarz do zwycięzcy stracił już minutę i 10 sekund.

W wyścigu ze startu wspólnego triumfował inny z zawodników australijskiej ekipy, Simon Gerrans.

W rywalizacji Orlików triumfował Rohan Dennis (Jayco-AIS),  a najlepszą Panią została Shara Gillow (GreenEdge-AIS).