Słynny podjazd Muur van Geraardsbergen nie pojawi się na starcie Tour of Flanders 2012, kolarze pokonają go za to podczas klasyku E3 Prijs Harelbeke, który odbędzie się 23 marca – przyszłego roku.

„Muur nie może odegrać ważnej roli podczas E3 Prijs, gdyż pojawi się dopiero na 110 km wyścigu. Ale przynajmniej, kolarze przez niego przejadą”, powiedział Patrick Flamez, człowiek odpowiedzialny za sport w mieście Geraardsbergen.

„W programie E3 Prijs, nigdy nie było podjazdu pod Muur. Od 2012.r, będzie inaczej. Moment wspinaczki będzie pokazywany w telewizji, gdyż transmisja rozpocznie się od momentu, gdy kolarze wjadą do Geraardsbergen”, powiedział dla belgijskiej prasy.

Kapelmuur, bo tak też nazywany jest ten podjazd, to legendarne wzniesienie pokryte brukiem, znane z trasy Tour of Flanders. To właśnie tam, najczęściej decydowały się losy wyścigu dookoła Flandrii. „Ściana płaczu” liczy sobie około kilometra, a maksymalne nachylenie na tym odcinku wynosi ponad 20%. Niestety organizatorzy wyścigu, od przyszłego roku zmieniają trasę. Co gorsza, zabrakło na niej miejsca dla Muur van Geraardsbergen.

Andrzej

 

Poprzedni artykułFDJ-BigMat już od sezonu 2012
Następny artykuł100. edycja Tour de France wystartuje z Korsyki
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments