Matthew Lloyd, który od kwietnia tego roku był bez zespołu, znalazł sobie nowego pracodawcę. Wcześniej jeździł w belgijskiej grupie Omega Pharma-Lotto, jednak zespół rozwiązał z nim umowę za nieprofesjonalne zachowanie. Australijczyk podpisał dwuletni kontrakt z włoską ekipą Lampre-ISD.

„Dobrze znam Matthew, mamy wspólne doświadczenia jeszcze za czasów pracy w belgijskim teamie.  Jestem szczęśliwy, że znowu będziemy razem współpracować.” – powiedział  Roberto Damiani, dyrektor techniczny Lampre-ISD.

28 latek, zwycięzca klasyfikacji górskiej Giro d`Italia 2010, początkowy był łączony z  australijską drużyną GreenEdge, ale ostatecznie nie doszło do podpisania umowy. Włoska ekipa dała  mu szanse na powrót do peletonu.

„Lloyd to kolarz z wielkim potencjałem. Będzie ważnym elementem w przypadku ustalania składu na Wielkie Toury, gdyż może okazać się  świetnym wsparciem dla lidera zespołu .” – powiedział Giuseppe Saronni, menadżer Lampre-ISD,  „Będzie również w stanie zrealizować swoje osobiste  oczekiwania w  najtrudniejszych wyścigach.” – dodał.

Asia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments