Mauricio Ardila powraca do Kolumbii na “rok przejściowy”, po rozpadzie ekipy Geox-TMC. Zawodnik ma nadzieję na powrót do europejskiej drużyny w 2013 roku.

Adila powiedział, że sytuacja ze znalezieniem ekipy w Europie “jest bardzo skomplikowana, ponieważ wiadomość o rozpadzie naszej drużyny przyszła za późno. Większość zespołów, ma już zamknięte składy”, powiedział pomocnik Denisa Menchov`a.

32-latek powiedział, że mógł czekać na rozwój sytuacji w Europie, lecz zamiast tego postanowił w przyszłym roku ścigać się w Kolumbii. “Planuje ścigać się na swoim kontynencie i powrócić do wielkiego kolarstwa w 2013 r. Będę miał więcej czasu na znalezienie dużego zespołu”.

Zaznaczył, że w swoim kraju nie ma żadnych problemów ze znalezieniem pracodawcy. “Coldeportes, wczoraj oficjalnie została przyjęta do grona Professional Continental. Jest również kilka mniejszych drużyn ze statusem Continental”.

Nieoficjalnie mówi się, że Ardila dołączy właśnie do nowej kolumbijskiej drużyny z „drugiej dywizji” – Colombia – Coldeportes

Andrzej