Valentin Iglinskiy (Astana) dzięki wygranej na 8. etapie wyścigu Tour of Hainan, został jego nowym liderem! Dobrze spisali się zawodnicy CCC Polsat Polkowice. Sylwester Janiszewski był 5., a Kamil Zieliński 8.
Przedostatni etap wyścigu, prowadził z Dongfang do miejscowości Sanya, a odcinek liczył w sumie 184,7 kilometra. W końcówce, zasadnicza grupa nieco się porwała i o etapowe zwycięstwo walczyła 40. osobowa grupka. Najszybciej, finiszował wice lider, Kazach Valentin Iglinskiy. W czołówce zabrakło Francuza Justina Jules`a (VC La Pomme Marseille), co dało prowadzenie w wyścigu kolarzowi Astany.
Drugie miejsce na etapie, przypadło dla Włocha Daniele Coliego (Geox-TMC). Trzeci był kolarz z RPA, Reinardt Janse Van Rensburg (MTN Qhubeka). 23-letni Sylwester Janiszewski, uplasował się na 5. pozycji. W pierwszej dziesiątce, zmieścił się również jego rówieśnik Kamil Zieliński, który ostatecznie był 8.
Wyniki:
1 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana | 4:27:45 | |
2 | Danielle Colli (Ita) Geox-TMC | ||
3 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka | ||
4 | Adam Phelan (Aus) Drapac | ||
5 | Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
6 | Adiq Othman (Mas) Drapac | ||
7 | Wang Meiyin (Chn) China National Team | ||
8 | Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
9 | Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team | ||
10 | Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
11 | Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC | ||
12 | Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
13 | Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano | ||
14 | Ma Hainjun (Chn) China National Team | ||
15 | Wu Kin San (HKg) Champion System | ||
16 | Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
17 | Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC | ||
18 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano | ||
19 | David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team | ||
20 | Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
21 | Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
22 | Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
23 | Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana | ||
24 | Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team | ||
25 | Han Feng (Chn) Skil-Shimano | ||
26 | Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
27 | Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team | ||
28 | Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team | ||
29 | Wai Man Chau (HKg) Champion System | ||
30 | Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
31 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana | ||
32 | Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC | ||
33 | Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo | ||
34 | Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
35 | Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
36 | Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka | ||
37 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana | ||
38 | Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
39 | Darren Lapthorne (Aus) Drapac | ||
40 | Andrey Zeits (Kaz) Astana | ||
41 | Deon Locke (Aus) Champion System | ||
42 | Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
43 | Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team | ||
44 | David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo | 0:00:12 | |
45 | Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:00:17 | |
46 | Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
47 | Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
48 | Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
49 | Sergey Renev (Kaz) Astana | ||
50 | Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
51 | Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team | 0:15:56 | |
52 | Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team | 0:24:57 | |
53 | Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team | ||
54 | Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
55 | Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
56 | Zhang Wenlong (Chn) China National Team | ||
57 | Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
58 | Amir Rusli (Mas) Drapac | ||
59 | Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano | ||
60 | Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
61 | Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
62 | Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana | ||
63 | Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
64 | Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
65 | Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team | ||
66 | Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
67 | Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
68 | Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team | ||
69 | Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka | ||
70 | Mart Ojavee (Est) Champion System | ||
71 | Holger Burkhardt (Ger) Champion System | ||
72 | Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
73 | Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano | ||
74 | Marko Kump (Slo) Geox-TMC | ||
75 | Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
76 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano | ||
77 | Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team | ||
78 | Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
79 | Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
80 | Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano | ||
81 | Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
82 | Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team | ||
83 | Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team | ||
84 | Zhang Ruisong (Chn) China National Team | ||
85 | Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team | ||
86 | Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
87 | Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka | ||
88 | Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
89 | Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | ||
90 | Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka | ||
91 | Jiang Kun (Chn) China National Team | ||
92 | Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
93 | Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team | ||
94 | James Tennent (RSA) MTN Qhubeka | ||
95 | Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
96 | Stuart Shaw (Aus) Drapac | ||
97 | Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
98 | Adam Semple (Aus) Drapac | ||
DNF | Ito Masakazu (Jpn) Aisan Racing Team | ||
DNF | Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team | ||
DNF | Dong Xiaoyong (Chn) China National Team | ||
DSQ | Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team |
Klasyfikacja generalna:
1 | Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana | 32:01:12 | |
2 | Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka | 0:00:14 | |
3 | Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | 0:00:19 | |
4 | Wang Meiyin (Chn) China National Team | 0:00:21 | |
5 | Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
6 | Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | 0:00:22 | |
7 | Adam Phelan (Aus) Drapac | 0:00:24 | |
8 | Adiq Othman (Mas) Drapac | 0:00:25 | |
9 | Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC | ||
10 | Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana | ||
11 | Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | ||
12 | Darren Lapthorne (Aus) Drapac | 0:00:26 | |
13 | Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | 0:00:27 | |
14 | Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team | ||
15 | Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
16 | Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC | 0:00:28 | |
17 | David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team | ||
18 | Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | ||
19 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano | ||
20 | Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
21 | Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
22 | Han Feng (Chn) Skil-Shimano | ||
23 | Andrey Zeits (Kaz) Astana | ||
24 | Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team | ||
25 | Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana | ||
26 | Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano | ||
27 | Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team | ||
28 | Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC | ||
29 | Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:00:33 | |
30 | Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 0:00:56 | |
31 | Ma Hainjun (Chn) China National Team | 0:01:14 | |
32 | Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo | 0:01:28 | |
33 | Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team | 0:02:31 | |
34 | Danielle Colli (Ita) Geox-TMC | 0:03:29 | |
35 | Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team | 0:03:33 | |
36 | Wai Man Chau (HKg) Champion System | 0:03:40 | |
37 | Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka | 0:04:05 | |
38 | Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:04:06 | |
39 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana | 0:05:34 | |
40 | Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo | 0:07:17 | |
41 | Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:07:43 | |
42 | Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
43 | Deon Locke (Aus) Champion System | 0:09:06 | |
44 | Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:14:54 | |
45 | David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo | 0:15:08 | |
46 | Sergey Renev (Kaz) Astana | 0:16:26 | |
47 | Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 0:25:09 | |
48 | Jiang Kun (Chn) China National Team | 0:25:25 | |
49 | Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | ||
50 | Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team | 0:25:27 | |
51 | Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka | 0:25:38 | |
52 | Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille | 0:26:00 | |
53 | Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team | 0:26:29 | |
54 | Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano | 0:27:27 | |
55 | Adam Semple (Aus) Drapac | 0:28:37 | |
56 | Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka | 0:28:48 | |
57 | Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team | 0:29:02 | |
58 | Zhang Wenlong (Chn) China National Team | 0:29:43 | |
59 | Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano | 0:29:56 | |
60 | Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland | 0:29:57 | |
61 | Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis | 0:30:22 | |
62 | Mart Ojavee (Est) Champion System | 0:30:28 | |
63 | Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team | 0:30:30 | |
64 | Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | 0:30:31 | |
65 | Wu Kin San (HKg) Champion System | ||
66 | Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team | ||
67 | Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | ||
68 | Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
69 | Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team | ||
70 | Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team | 0:30:50 | |
71 | Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team | 0:30:56 | |
72 | Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis | 0:30:59 | |
73 | Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano | 0:31:04 | |
74 | Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team | 0:31:06 | |
75 | Stuart Shaw (Aus) Drapac | 0:31:20 | |
76 | Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:31:49 | |
77 | Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team | 0:32:13 | |
78 | Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano | 0:33:35 | |
79 | Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team | 0:34:18 | |
80 | Amir Rusli (Mas) Drapac | 0:34:24 | |
81 | Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo | ||
82 | Zhang Ruisong (Chn) China National Team | 0:34:33 | |
83 | Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team | 0:34:42 | |
84 | Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana | 0:34:45 | |
85 | Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:36:34 | |
86 | Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka | 0:36:49 | |
87 | Marko Kump (Slo) Geox-TMC | 0:37:13 | |
88 | Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de | 0:38:54 | |
89 | James Tennent (RSA) MTN Qhubeka | 0:43:24 | |
90 | Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team | 0:55:52 | |
91 | Holger Burkhardt (Ger) Champion System | 0:57:24 | |
92 | Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team | ||
93 | Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team | 0:59:48 | |
94 | Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland | 0:59:50 | |
95 | Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | 1:01:17 | |
96 | Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer | 1:05:42 | |
97 | Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team | 1:05:47 | |
98 | Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de |
Andrzej