Japończyk Yasuharu Nakajima  (Aisan Racing Team), po pięknym solowym ataku wygrał 2. etap wyścigu Tour of Hainan. Najlepszy z Polaków, Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice) był 13. Liderem pozostał Francuz Justin Jules (Velo-Club La Pomme Marseille).

Drugi dzień ścigania to etap ze startem i metą w Wuzhishan. Odcinek liczył 145,1 km. W harce angażowali się m.in.: Maurizio Gorato (Geox-TMC), Jai Crawford (Giant Kenda Cycling Team), Johannes Fröhlinger (Skil-Shimano) oraz Julien Antomarchi (Velo-ClubLa Pomme Marseille). Ten ostatni, dzięki aktywnej jeździe zdobył koszulkę najlepszego górala.

W pogoń, nie bardzo była zaangażowana ekipa lidera, czyli francuska drużyna VC La Pomme Marseille, ponieważ z przodu miała przedstawiciela. Do pracy, zabrać musiały się inne słabsze ekipy. Gdy przewaga czołowej grupki była już znikoma, zamieszanie wykorzystał Japończyk Yasuharu, który zaatakował na 20 kilometrów przed kreską.

Dzielny kolarz, na mecie uzyskał 59 sekund przewagi nad pierwszym z peletonu, Kennym Van Hummelem (Skil-Shimano). Trzeci był lider, Justin Jules. 23-letni Zieliński był 13, tuż za nim zameldował się kolejny z zawodników CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak.

Jules ma 5 sekund przewagi w wyścigu nad Valentinem Iglinskiym (Astana). Trzeci Adam Phelan (Drapac) traci do lidera 10 s. Zieliński, ze stratą 14 sekund spadł na 8. lokatę.

Wyniki:

1 Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team 3:43:39
2 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 0:00:59
3 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
4 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka
5 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC
6 Stuart Shaw (Aus) Drapac
7 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo
8 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
9 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC
10 Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
11 Florian Bissinger (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
12 Fukuda Shinpei (Jpn) Aisan Racing Team
13 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
14 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
15 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team
16 Adiq Othman (Mas) Drapac
17 Adam Phelan (Aus) Drapac
18 Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis
19 Mart Ojavee (Est) Champion System
20 Dong Xiaoyong (Chn) China National Team
21 Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
22 David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
23 Ji Xitao (Chn) China National Team
24 Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team
25 Wang Meiyin (Chn) China National Team
26 Jiang Kun (Chn) China National Team
27 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
28 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
29 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis
30 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
31 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo
32 Amir Rusli (Mas) Drapac
33 Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
34 Ma Hainjun (Chn) China National Team
35 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo
36 Andrey Zeits (Kaz) Astana
37 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice
38 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
39 Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team
40 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano
41 David Gutierrez (Spa) Geox-TMC
42 Adam Semple (Aus) Drapac
43 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team
44 Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team
45 Chan Yat Wai (HKg) Hong Kong China Team
46 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
47 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
48 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
49 Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana
50 Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano
51 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
52 Frank Dressler-Lehnhof (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
53 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
54 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC
55 Han Feng (Chn) Skil-Shimano
56 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team
57 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
58 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano
59 Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
60 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
61 Deon Locke (Aus) Champion System
62 Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
63 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana
64 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
65 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
66 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team
67 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team
68 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
69 Wai Man Chau (HKg) Champion System
70 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
71 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team
72 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
73 Zhang Ruisong (Chn) China National Team
74 Sergey Renev (Kaz) Astana
75 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo
76 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 0:01:12
77 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
78 Ito Masakazu (Jpn) Aisan Racing Team
79 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka
80 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team 0:01:18
81 Tom Thill (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de 0:01:20
82 Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team 0:01:24
83 Liu Xinjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team
84 Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka
85 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
86 Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team
87 Wang Zhen (Chn) Chinese 361°Cycling Team
88 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo 0:01:27
89 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka
90 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
91 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland 0:01:54
92 Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
93 David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo
94 Zhang Wenlong (Chn) China National Team
95 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka 0:02:10
96 Christoph Gerstlohner (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:02:16
97 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano 0:00:59
98 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano 0:03:18
99 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka 0:03:31
100 Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:04:56
101 Christopher Williams (Aus) Champion System 0:27:52
102 Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team
103 Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
104 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team
105 Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
106 Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
107 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team
108 Wu Kin San (HKg) Champion System
109 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team
110 Holger Burkhardt (Ger) Champion System
111 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team
112 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
113 Thomas Palmer (Aus) Drapac
114 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
115 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
116 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
117 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
DNF Charles Joseph Eldridge (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
DNF Alex Christopher Bowden (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
DNF Eduardo Gonzalo (Spa) Velo-Club La Pomme Marseille
DNF Mohammad Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team
DNF Alex Dürager (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
DNS Motoi Nara (Jpn) Terengganu Cycling Team

Klasyfikacja generalna:

1 Justin Jules (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille 7:57:10
2 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 0:00:05
3 Adam Phelan (Aus) Drapac 0:00:10
4 David Gutierrez (Spa) Geox-TMC 0:00:11
5 Julien Antomarchi (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
6 Xavier Florencio (Spa) Geox-TMC 0:00:13
7 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka 0:00:14
8 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
9 Adiq Othman (Mas) Drapac
10 Christian Poos (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
11 Mori Kazuhiro (Jpn) Aisan Racing Team
12 David Mccann (Irl) Giant Kenda Cycling Team
13 Wang Meiyin (Chn) China National Team
14 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
15 Jiang Kun (Chn) China National Team
16 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
17 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil-Shimano
18 Matthieu Sprick (Fra) Skil-Shimano
19 Andrey Zeits (Kaz) Astana
20 Alexander Schmitt (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
21 Wei Kei Chang (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
22 Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
23 Dariusz Batek (Pol) CCC Polsat Polkowice
24 Han Feng (Chn) Skil-Shimano
25 Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland
26 Jai Crawford (Aus) Giant Kenda Cycling Team
27 Alexander Schrangl (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
28 Maurizio Gorato (Ita) Geox-TMC
29 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
30 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong China Team
31 Florian Salzinger (Ger) Atlas Personal-Jakroo
32 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana
33 Gian Paolo Cheula (Ita) Geox-TMC
34 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:19
35 Ito Masakazu (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:27
36 Johannes Christoffel Nel (RSA) MTN Qhubeka
37 Thomas Vaubourzeix (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
38 Yohan Cauquil (Fra) Velo-Club La Pomme Marseille
39 Vladimir Efimkin (Rus) Team Type 1-Sanofi Aventis 0:01:14
40 Ma Hainjun (Chn) China National Team 0:01:16
41 Peter Erdin (Swi) Atlas Personal-Jakroo 0:01:18
42 Muradjan Halmuratov (Uzb) Giant Kenda Cycling Team
43 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
44 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil-Shimano 0:01:21
45 Martin Wesemann (RSA) MTN Qhubeka 0:01:46
46 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx-Indeland 0:02:13
47 Nakajima Yasuharu (Jpn) Aisan Racing Team 0:02:17
48 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team 0:03:25
49 Danielle Colli (Ita) Geox-TMC 0:03:26
50 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
51 Adam Semple (Aus) Drapac
52 Marko Kump (Slo) Geox-TMC
53 Frank Dressler-Lehnhof (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
54 Eugen Wacker (Kgz) Giant Kenda Cycling Team
55 Wai Man Chau (HKg) Champion System
56 Wang Zhen (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:03:51
57 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka
58 Ayabe Takeaki (Jpn) Aisan Racing Team
59 Zhang Wenlong (Chn) China National Team 0:04:19
60 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 0:05:14
61 Ji Xitao (Chn) China National Team 0:05:17
62 Mart Ojavee (Est) Champion System 0:05:19
63 Florian Bissinger (Ger) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:05:20
64 Verschoor Maarten (Ned) Team Type 1-Sanofi Aventis
65 Stuart Shaw (Aus) Drapac
66 Fukuda Shinpei (Jpn) Aisan Racing Team
67 Dong Xiaoyong (Chn) China National Team
68 Petr Lechner (Cze) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer
69 Simon Pellaud (Swi) Atlas Personal-Jakroo
70 Chen Yuanjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team
71 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong China Team
72 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
73 Kimori Nozomu (Jpn) Aisan Racing Team
74 Wang Yin Chih (Tpe) Giant Kenda Cycling Team
75 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana
76 Joseph Robert Rosskopf (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
77 Amirul Fakhruddin Marzuki (Mas) Terengganu Cycling Team 0:05:39
78 Tom Thill (Lux) Team Differdange-Magic-Sportfood.de 0:05:41
79 Liu Xinjun (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:05:45
80 Wu Xuanfu (Chn) Chinese 361°Cycling Team
81 Jonathan Fumeaux (Swi) Atlas Personal-Jakroo 0:05:48
82 Tyler Steven Magner (USA) Team Type 1-Sanofi Aventis
83 David Rösch (Ger) Atlas Personal-Jakroo 0:06:15
84 Christoph Gerstlohner (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:06:37
85 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano 0:07:39
86 Chan Yat Wai (HKg) Hong Kong China Team 0:07:51
87 Deon Locke (Aus) Champion System 0:09:11
88 Gruzdev Dmitri (Kaz) Astana 0:09:12
89 Amir Rusli (Mas) Drapac 0:09:13
90 Raphael Addy (Swi) Atlas Personal-Jakroo
91 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong China Team
92 Zhang Ruisong (Chn) China National Team
93 Chen Zhian (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:09:17
94 Bradley Potgieter (RSA) MTN Qhubeka 0:10:21
95 James Tennent (RSA) MTN Qhubeka 0:10:23
96 Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de 0:13:43
97 Benoit Andre (Ger) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
98 Sergey Renev (Kaz) Astana
99 Stanley Namanyana (RSA) MTN Qhubeka 0:14:08
100 Alex Meenhorst (NZl) Team Differdange-Magic-Sportfood.de 0:14:38
101 Dohyoung Kim (Kor) Terengganu Cycling Team 0:30:19
102 Wu Kin San (HKg) Champion System
103 Pawel Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
104 Xue Cheng (Chn) Chinese 361°Cycling Team 0:32:13
105 Holger Burkhardt (Ger) Champion System
106 Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx-Indeland
107 Yeung Ying Hon (HKg) Hong Kong China Team
108 Thomas Palmer (Aus) Drapac
109 Rico Rogers (NZl) Giant Kenda Cycling Team 0:34:44
110 Lars Pria (Rom) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:36:06
111 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
112 Daniel Reiter (Aut) Arbö Gebrüder Weiss-Oberndorfer 0:39:11
113 Mohd Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team 0:40:36
114 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange-Magic-Sportfood.de
115 Ko Siu Wai (HKg) Hong Kong China Team
116 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
117 Christopher Williams (Aus) Champion System 0:43:47

Andrzej