Organizatorzy Paryż-Tours zapowiedzieli, że nowy mistrz świata Mark Cavendish wystartuje w tegorocznej odsłonie imprezy, która obędzie się w niedzielę 9 października.

Nie wiadomo, czy Paris-Tours będzie pierwszym wyścigiem Cavendisha, w którym pojedzie w tęczowej koszulce, jednak wydaje się to być najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem.

Tour of Pekin, jest jedynym wielkim wyścigiem znajdującym się w kalendarzu na przestrzeni najbliższych dni, ale znajduje w tym samym tygodniu co Paryż-Tours. Nie wydaje się więc prawdopodobne, żeby „Cav`s” zafundował sobie wyjazd do Chin, a w tym samym tygodniu miał by wrócić do Europy. Włoska prasa, zasugerowała we wtorek, że Brytyjczyk może również pojechać Giro del Piemonte (13 października), a następnie Giro di Lombardia (15 października), jednak żaden z tych startów nie został jeszcze potwierdzony.

ASO ujawniła nazwy 25 zespołów i nazwiska najważniejszych zawodników tegorocznej odsłony francuskiego klasyku. Z kolarzem z Wyspy Man, w składzie HTC-Highroad, znaleźli się jeszcze m.in.: Bernhard Eisel, John Degenkolb i wice mistrz świata Matt Goss.

W imprezie ma pojechać 14 ekip ProTeams, oraz 11 drużyn ProContinental.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments