Piękna zespołowa jazda francuskich juniorów zaowocowała złotym medalem na kolarskich mistrzostwach świata w Kopenhadze. Złoto zdobył Pierre-Henri Lecuisinier. Polacy na odległych pozycjach.

Od początku dzisiejszego wyścigu Francuzi byli bardzo aktywni, faktem jest że było ich 8, czyli najliczniej reprezentowany kraj w tym gronie. Już na drugiej rundzie zaatakowała grupa 13 kolarzy, z której wyłoniła się dwójka uciekinierów Daan Myngheer (BEL) i Alexis Gougerd (FRA). Obaj kolarze wspólnie przejechali wiekszość wyścigu.

Na dwie rundy przed zakończeniem, przepiękną akcje przeprowadzili Francuzi. Do dwójki trójkolorowych dołączyła dwójka Belgów i dwójka Holendrów. Pomimo zaledwie 20 sekundowej przewagi, jak się utrzymywała, peleton nie potrafił skasować ucieczki.

Na ostatnim kilometrze, jeden z Holendrów nie wytrzymał tempa. Następnie zaatakował Belg Martijn Degreve, Francuzi spokojnie poczekali do ostatnich metrów. Pięknym finiszem popisał się Pierre – Henri Lecuisinier ( FRA ) który został mistrzem świata, wyprzedzając zdecydowanie zmęczonego Degreva i trzeciego na mecie Holendra Stevena Lammertinka.

Przypomnijmy, że Lecuisinier w lipcu tego roku we włoskiej Offidzie został złotym medalistą Mistrzostw Europy. Kariera przed nim.

Polacy na odległych miejscach Arkadiusz Owsian 84 miejsce, Paweł Samol 102 miejsce a Patryk Komisarek nie ukończył wyścigu.