Oscar Gatto (Farnese Vini) po finiszu z większej grupki, zwyciężył w klasyku Giro di Romagna et Coppa Placci. Jose Mendes (CCC Polsat Polkowice), uplasował się na 23. miejscu.

Kolarze ścigali się z miejscowości Imola, by po 200 kilometrach dojechać do Lugo. Na trasie znajdowało się kilka wzniesień. Najtrudniejsze z nich było Monte Trebbio, które liczyło sobie blisko 10 kilometrów.

Na licznych podjazdach, ukształtowała się około 40 osobowa grupka, która między sobą walczyła o zwycięstwo w wyścigu. Niestety, zabrakło tam Polaków. Honoru próbował bronić Portugalczyk, Jose Mendes z CCC Polsat Polkowice.

Najlepiej, finiszował jednak Oscar Gatto. Włoch pokonał rodaków, Simone Ponziego (Liquigas-Cannondale) oraz Enrico Battaglin`ego (Colnago CSF-Inox). Mendes był 23.  Maciej Paterski i Maciej Bodnar (obaj Liquigas-Cannondale), przyjechali ze stratą 1 minuty i 35 sekund na odpowiednio 44. i 45. miejscu. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice), był 60 co dało mu przedostatnie miejsce. Więcej kolarzy CCC Polsat Polkowice, nie dotarło już do mety…