Jesse Sergent (Team RadioShack) wykręcił najlepszy czas podczas 4. etapu wyścigu Tour du Poitou-Charentes. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Michał Kwiatkowski. Podopieczni Johana Bruyneel`a, objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na 20,5 kilometrowej trasie, najlepiej poradził sobie Sergent. Nowozelandczyk, pokonał trasę w 25 minut i 10 sekund. Kwiatkowskiemu, do zwycięstwa zabrakło 18 sekund. Trzecia pozycja dla Jeana-Christophe`a Peraud (AG2R La Mondiale) (strata 36 s).

W klasyfikacji generalnej, pierwsza trójka wygląda tak samo jak różnice na etapie.

Jutro zostanie rozegrany ostatni etap imprezy.

Wyniki:

Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack 0:25:10
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack 0:00:18
3 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:36
4 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:00:37
5 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:00:39
6 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack 0:00:40
7 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun 0:00:48
8 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 0:00:49
9 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:51
10 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
11 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
12 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:00:54
13 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:00:57
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:58
15 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team
16 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:59
17 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:01:00
18 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek 0:01:01
19 Rubén Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:01:03
20 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Continental Team 0:01:09
21 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:01:10
22 Tom Dumoulin (Ned) Rabobank Continental Team 0:01:12
23 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
24 Rui Alberto Faria Costa (Por) Movistar Team 0:01:15
25 Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale
26 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:16
27 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:20
28 Dylan Van Baarle (Ned) Rabobank Continental Team 0:01:21
29 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 0:01:25
30 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:01:27
31 Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93
32 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
33 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
34 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek 0:01:30
35 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:01:34
36 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
37 Nairo Quintana Rojas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:38
38 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:39
39 Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
40 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team 0:01:40
41 William Clarke (Aus) Leopard Trek 0:01:41
42 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team 0:01:42
43 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:01:43
44 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller 0:01:44
45 Evgeni Shalunov (Rus) Team RadioShack 0:01:46
46 Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet 0:01:49
47 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:01:50
48 Bon Johan Le (Fra) Bretagne – Schuller 0:01:52
49 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:01:53
50 Loïc Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:01:58
51 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:59
52 Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole
53 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0:02:02
54 Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:02:03
55 Nicolas Rousseau (Fra) Big Mat – Auber 93
56 Ramon Sinkeldam (Ned) Rabobank Continental Team 0:02:06
57 Romain Bacon (Fra) Big Mat – Auber 93
58 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling 0:02:08
59 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:10
60 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:02:11
61 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:02:12
62 Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
62 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
64 Rudger Selig (Ger) Leopard Trek 0:02:14
65 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack 0:02:18
66 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
67 Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:02:19
68 Moreno Hofland (Ned) Rabobank Continental Team
69 Gaël Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:21
70 Jetse Bol (Ned) Rabobank Continental Team 0:02:22
71 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:23
72 Jasper Bovenhuis (Ned) Rabobank Continental Team 0:02:25
73 Gaëtan Bille (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:02:30
74 Armentia Pello Bilbao Lopez De (Spa) Euskaltel-Euskadi
75 Christophe Premont (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:02:33
76 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
77 Mathieu Drujon (Fra) Big Mat – Auber 93 0:02:35
78 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team 0:02:36
79 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
80 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:37
81 Nicolas Bazin (Fra) Big Mat – Auber 93 0:02:38
82 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
83 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:39
84 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:02:41
85 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
86 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:42
87 Michael Barry (Can) Sky Procycling 0:02:45
88 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
89 Romain Delalot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:48
90 Rudy Rouet (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
91 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team 0:02:49
92 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:50
92 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
94 Jonathan Breyne (Bel) Landbouwkrediet 0:02:53
95 Johan Chaves Rubio (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:02:54
96 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
97 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek 0:02:55
98 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole
99 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet
100 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93 0:02:57
101 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:58
102 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:59
103 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:03:01
104 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:03:03
105 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:04
106 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 0:03:06
107 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun 0:03:07
108 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:03:08
109 Gregory Barteau (Fra) Landbouwkrediet 0:03:10
110 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 0:03:12
111 Steve Chainel (Fra) FDJ 0:03:13
112 Michael Rodriguez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:03:14
113 Jonathan Dewitte (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:03:15
114 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet 0:03:16
115 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:03:17
116 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
117 Florent Mallégol (Fra) Bretagne – Schuller
118 Ronan Racault (Fra) Big Mat – Auber 93 0:03:18
119 Julio Alexis Camacho (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:03:21
120 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun 0:03:23
121 Serguei Ivanov (Rus) Katusha Team 0:03:24
122 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:25
123 Guillaume Blot (Fra) Bretagne – Schuller 0:03:34
124 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek 0:03:35
125 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:36
126 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93
127 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:03:39
128 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling 0:03:42
129 Barry Markus (Ned) Rabobank Continental Team 0:03:45
130 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ 0:03:47
131 Robin Stenuit (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
132 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne – Schuller 0:03:49
133 Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet 0:03:54
134 William Valencia (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:03:55
135 Sven Vanthourenhout (Bel) Landbouwkrediet 0:03:58
136 Boris Zimine (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:04:05
137 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:04:09
138 Carlos Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:04:24
139 Vincent Baestaens (Bel) Landbouwkrediet 0:04:48
HD Denis Flahaut (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNS Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskad

Klasyfikacja generalna:

1 Jesse Sergent (NZl) Team RadioShack 11:11:19
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Team RadioShack 0:00:18
3 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:36
4 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:00:37
5 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:00:39
6 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack 0:00:40
7 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:00:41
8 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:46
9 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun 0:00:48
10 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:51
11 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:00:54
12 Anthony Roux (Fra) FDJ
13 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team 0:00:58
14 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:00:59
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
16 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek 0:01:01
17 Rubén Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:01:03
18 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 0:01:09
19 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:01:10
20 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:01:11
21 Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:12
22 Tom Dumoulin (Ned) Rabobank Continental Team
23 Rui Alberto Faria Costa (Por) Movistar Team 0:01:15
24 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:16
25 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:20
26 Dylan Van Baarle (Ned) Rabobank Continental Team 0:01:21
27 Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93 0:01:27
28 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
29 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
30 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek 0:01:30
31 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:01:34
32 Grégory Rast (Swi) Team RadioShack
33 Nairo Quintana Rojas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:01:38
34 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:39
35 Juan Villegas (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
36 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team 0:01:40
37 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team 0:01:42
38 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:01:43
39 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller 0:01:44
40 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
41 Evgeni Shalunov (Rus) Team RadioShack 0:01:46
42 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:01:50
43 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack 0:01:51
44 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0:01:52
45 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:53
46 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
47 Loïc Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:01:58
48 Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:02:03
49 Nicolas Rousseau (Fra) Big Mat – Auber 93
50 Ramon Sinkeldam (Ned) Rabobank Continental Team 0:02:06
51 Romain Bacon (Fra) Big Mat – Auber 93
52 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:02:11
53 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:02:12
54 Jonas Vangenechten (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
55 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
56 Rudger Selig (Ger) Leopard Trek 0:02:14
57 Moreno Hofland (Ned) Rabobank Continental Team 0:02:16
58 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack 0:02:17
59 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:02:18
60 Jetse Bol (Ned) Rabobank Continental Team 0:02:19
61 Gilles Devillers (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole
62 Gaël Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:21
63 Jasper Bovenhuis (Ned) Rabobank Continental Team 0:02:22
64 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:23
65 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:02:29
66 Armentia Pello Bilbao Lopez De (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:30
67 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team 0:02:32
68 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:33
69 Bon Johan Le (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:34
70 Mathieu Drujon (Fra) Big Mat – Auber 93 0:02:35
71 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:02:36
72 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:02:38
73 Kevin Ista (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:39
74 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:02:41
75 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar 0:02:45
76 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:47
77 Rudy Rouet (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:02:48
78 Alexander Mironov (Rus) Katusha Team 0:02:49
79 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:50
80 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:53
81 Johan Chaves Rubio (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:02:54
82 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
83 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:02:55
84 Aidis Kruopis (Ltu) Landbouwkrediet
85 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:58
86 William Clarke (Aus) Leopard Trek
87 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:59
88 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun 0:03:00
89 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:03:01
90 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:03:03
91 Christophe Premont (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:03:06
92 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
93 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 0:03:07
94 Gregory Barteau (Fra) Landbouwkrediet 0:03:10
95 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Landbouwkrediet 0:03:16
96 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun 0:03:17
97 Ronan Racault (Fra) Big Mat – Auber 93 0:03:18
98 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:24
99 Iván Velasco Murillo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:25
100 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:27
101 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ 0:03:30
102 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93
103 Guillaume Blot (Fra) Bretagne – Schuller 0:03:34
104 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:37
105 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team 0:03:38
106 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling 0:03:42
107 Barry Markus (Ned) Rabobank Continental Team 0:03:45
108 Robin Stenuit (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:03:47
109 Kevin Peeters (Bel) Landbouwkrediet 0:03:54
110 Sven Vanthourenhout (Bel) Landbouwkrediet 0:03:58
111 Boris Zimine (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:04:05
112 Michael Rodriguez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:04:06
113 Jean-Lou Paiani (Fra) Saur – Sojasun 0:04:08
114 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
115 Julio Alexis Camacho (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:04:13
116 Serguei Ivanov (Rus) Katusha Team 0:04:39
117 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack 0:04:46
118 William Valencia (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:04:47
119 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93 0:04:59
120 Matti Helminen (Fin) Landbouwkrediet 0:05:10
121 Carlos Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:05:16
122 Jonathan Breyne (Bel) Landbouwkrediet 0:05:44
123 Vincent Baestaens (Bel) Landbouwkrediet 0:06:51
124 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:07:39
125 Romain Delalot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:07:45
126 Michael Barry (Can) Sky Procycling 0:07:53
127 Nicolas Bazin (Fra) Big Mat – Auber 93 0:08:17
128 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling 0:08:42
129 Martin Pedersen (Den) Leopard Trek 0:09:17
130 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:09:20
131 Steve Chainel (Fra) FDJ 0:10:27
132 Florent Mallégol (Fra) Bretagne – Schuller 0:11:35
133 Gaëtan Bille (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:12:06
134 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Continental Team 0:12:12
135 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:12:37
136 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne – Schuller 0:12:44
137 Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:13:33
138 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek 0:13:48
139 Jonathan Dewitte (Bel) Wallonie Bruxelles – Credit Agricole 0:14:23