Białorusin Yauheni Hutarovich (FDJ), okazał się najszybszy podczas 2. etapu wyścigu Tour du Poitou-Charentes. Na bardzo dobrym 8. miejscu, finiszował Michał Kwiatkowski (RadioShack). Liderem pozostał Davide Appollonio (Sky).

Drugi dzień rywalizacji we francuskiej etapówce, to odcinek pomiędzy Cognac a Bressuire, który liczył sobie 175.2 kilometrów. W odjazd, zabrała się trójka młodych kolarzy. Dwóch stażystów z Francji: 20-letni Romain Delalot (Cofidis), 21-letni Florent Mallégol (Bretagne-Schuller) oraz 20-latek z Holandii: Wilco Kelderman (Rabobank Continental).

Pociągi ekipy Sky, FDJ oraz Europcar, skasowały odjazd, doprowadzając do masowego sprintu.

Najszybszy okazał się Hutarovich, który pokonał Jose Joaquina Rojasa (Movistar) oraz  Stéphane`a Poulhiès (Saur-Sojasun). Michał Kwiatkowski, finiszował na 8. pozycji.

W klasyfikacji generalnej, Davide Appollonio ma 3 sekundy przewagi nad dzisiejszym triumfatorem oraz 4 sekundy nad Rojasem. „Kwiatek” jest 21. ze stratą 13 sekund.

Poprzedni artykułPierre Drancourt wygrywa Grand Prix des Marbriers. Michał Olejnik 4!