Andre Greipel (Omega Pharma-Lotto), wygrał drugi z rzędu etap wyścigu Eneco Tour. Niemiec podobnie jak wczoraj, pokonał Tylera Farrara (Garmin-Cervelo). Na trzeciej pozycji znalazł się Edvald Boasson Hagen (Sky Procycling). Liderem pozostał Taylor Phinney (BMC Racing Team).

Etap rozgrywany był w Belgii. Kolarze startowali z miejscowości Aalter, by po 173 kilometrach finiszować w Ardooie. W ucieczce dnia, znalazło się dwóch harcowników: Belg Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen – Mercator) oraz były mistrz Łotwy, Aleksejs Saramotins (Cofidis, Le Credit En Ligne). Dwójka dzielnie współpracowała, jednak płaski teren oraz silny boczny wiatr, nie pomagał jej w oderwaniu się od peletonu.

W zasadniczej grupie, pracowała ekipa BMC Racing oraz Team Sky. Mocne tempo tych drużyn na bocznym wietrze spowodowało, że na 30 kilometrów przed kreską peleton zaczął się rwać. Ucieczka miała już tylko 30 sekund przewagi nad resztą stawki.

Ostatecznie wszystko się zjechało i podobnie jak wczoraj o wszystkim zdecydował finisz z dużej grupy. Ekipa Skil-Shimano starała rozprowadzić się Kennego Van Hummela, jednak znakomicie wykorzystał to Greipel, który pewnie sięgnął po drugie zwycięstwo w wyścigu i ósme w sezonie. Druga pozycja dla Farrara, trzeci był Hagen.

Taylor Phinney ma już tylko 3 sekundy nad Hagenem, który zgarnął dziś bonifikatę. Na trzeciej pozycji ze stratą 8 sekund do lidera plasuje się David Millar (Garmin-Cervelo).