Ekipa Movistar potwierdziła, że Giovanni Visconti dołączy do hiszpańskiej drużyny na sezon 2012 i 2013. Mistrz Włoch, wraca na poziom WorldTour w nadziei na dobre występy w klasykach i krótkich wyścigach etapowych.

Visconti pozostawał lojalny wobec swojego mentora i przyjaciela, Luca Scinto i ścigał się w zespole Farnese Vini w ostatnich latach, ale zdecydował się odjeść z zespołu po obecnym sezonie. Farnese Vini ma zostać zbudowane wokół sprintera, Andrea Guardiniego i ewentualnie Filippo Pozzato.

„W zeszłym roku byłem blisko zmiany ekipy, zwłaszcza do Liquigas-Cannondale. Jednak zdecydowałem się zostać, w nadziei że uzyskamy licencję ProTeam, ale niestety się tak nie stało”, powiedział Visconti.

„Kupiłem hiszpańskie rozmówki, bo chcę nauczyć się języka. Chcę też poznać kulturę i mentalność ludzi którzy tutaj żyją. Będę tam przez miesiąc tej zimy, wraz z moją rodziną. Nie martwię się o aklimatyzację, dlatego że jest to podobna kultura do naszej. Hiszpanie mają wiele wspólnego z mieszkańcami Sycylii, skąd pochodzę”.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments