Dan Craven (Rapha Condor – Sharp) po pięknej solowej akcji, wygrał 3. etap oraz objął prowadzenie w wyścigu Vuelta Cielista a Leon (2.2 UCI). Aktywnie jechał Karol Domagalski (Caja Rural), a 13. miejsce zajął Marcin Białobłocki (Motorpoint).

Zawodnicy startowali z miejscowości Cacabelos, a finiszowali w Torre Del Bierzo. Tego dnia, musieli zmierzyć się z dystansem 178km. Od samego początku, w wielu akcjach jechał Karol Domagalski. Kolarz z Krakowa wywalczył kilka punktów na premiach górskich.

Na 50 kilometrów przed końcem, na solowy atak zdecydował się Dan Craven. Kolarz z licencją Namibii, wypracował minuty przewagi nad kilkudziesięcioosobową grupką pościgową! 28-latek samotnie przekroczył linię mety. Z zasadniczej grupy najlepiej finiszował Roy Hegreberg (Sparebanken Vest – Ridley). 13. był Białobłocki.

W klasfyikacji generalnej, Craven ma 1 minutę i 59 s przewagi nad Markiem Goos (Rabobank Continental Team). Trzeci Jonathan Tiernan-Locke (Rapha Condor – Sharp), traci do klubowego kolegi 2 minuty i 2 sekundy.

Domagalski plasuje się na 11. pozycji, Białobłocki jest 18. a Grzegorz Kwiatkowski (na zdjęciu)  (Azysa Conor) awansował na 21. miejsce. Cała ta trójka ma ponad 2 minuty do lidera.  Wojciech Migdal (Azysa Conor) ma już większą stratę. Dziś spadł na 95. lokatę.

foto: bicicilismo.com

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments