Marcel Kittel (Skil-Shimano) wygrał drugi z rzędu etap 68. Tour de Pologne i umocnił się na pozycji lidera wyścigu. Koszulkę najaktywniejszego zawodnika oraz awans na drugą lokatę w generalce wywalczył Adrian Kurek (Reprezentacja Polski/Oceane Cycle Poitevin). Koszulkę górala zdobył Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

2. etap to już przenosiny na południe. 162 kilometry z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej, to była kolejna gratka dla szybkich kolarzy. Na trasie znalazły się cztery lotne premie Fiata, w tym jedna specjalna Powiatu Myszkowskiego w Mrzygłodzie.

Na 137 kilometrze kolarze wjechali na cztery, ponad 5 kilometrowe rundy. Dwie górskie premie Tauronu 3. kategorii czekały na zawodników na tym etapie. Jedna w Będzinie, przed wjazdem na rundę, a druga już na rundzie w Dąbrowie Górniczej, na 12 kilometrów przed kreską.

Od startu zaatakowali podobnie jak wczoraj: Pierre Cazaux (Euskaltel – Euskadi), Adrian Kurek (Reprezentacja Polski/Oceane Cycle Poitevin) i Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). Z trójką zabrał się również Paulo Bailetti (De Rosa Ceramica Flaminia).

Na trzech lotnych premiach, lider klasyfikacji Fiata – Adrian Kurek zdobył najwięcej punktów. 23-latek wygrał dwie premie oraz na jednej był drugi. Warto podkreślić współpracę reprezentanta polski oraz Bartka Matysiaka z CCC, który rozprowadzał młodszego rodaka na finiszach.

Z kolei popularny “Matys”, wygrał dwie górskie premie Tauronu w Będzinie i na rundach w Dąbrowie Górniczej, odbierając tym samym koszulkę lidera klasyfikacji górskiej Michałowi Gołasiowi (Vacansoleil-DCM). Ucieczka w pewnym momencie miała 7 minut przewagi, jednak koalicja ekipy Skil-Shimano, BMC-Racing skasowała odjazd z Polakami w składzie na około 10 kilometrów przed kreską.

Na 1,5 km przed finiszem, doszło do groźnie wyglądającej kraksy w której ucierpiał m.in: vice lider Alexander Kristoff i Alessandro Ballan (obaj BMC-Racing). Upadek podzielił grupę, jednak miało to miejsce za strefą ochronną 3 kilometrów. W kraksie leżał także Bartosz Huzarski z Reprezentacji Polski.

Tom Veelers (Skil-Shimano) drugi dzień z rzędu znakomicie rozprowadził 23-letniego Kittela, który z olbrzymią przewagą na kilkanaście metrów przed kreską wyrzucił ręce w górę. To dla niego 10. zwycięstwo w sezonie. Druga lokata dla Heinricha Hausslera (Garmin-Cervelo), trzeci był Greame Brown (Rabobank). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem, na 29. miejscu był Rafał Majka (SaxoBank SunGard).

Młody Niemiec utrzymał prowadzenie w generalce. Kurek dzięki bonifikatom na premiach wskoczył na drugą pozycję w wyścigu! Kolarz ścigający się we Francji, traci teraz do swojego rówieśnika 7 sekund. Na trzecie miejsce ze stratą 14 sekund do lidera awansował Haussler. Z kolei Bartłomiej Matysiak, dzięki bonifikatom wskoczył na piątą pozycję ze stratą 15 s.

Pełne wyniki 2. etapu Tour de Pologne 2011:

1 Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano 3:38:35
2 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo
3 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
4 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
5 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad
6 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
7 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
8 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad
9 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
10 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team
11 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team
12 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team
13 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
14 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
15 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
16 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack
17 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
18 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
19 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
20 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek
21 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek
22 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad
23 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
24 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
25 William Clarke (Aus) Leopard Trek
26 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
27 Michele Merlo (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
28 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad
29 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard
30 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
31 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana
32 Gianluca Maggiore (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
33 John Murphy (USA) BMC Racing Team
34 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team
35 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard
36 Martijn Maaskant (Ned) Team Garmin-Cervelo
37 Federico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
38 Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana
39 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
40 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
41 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
42 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team
43 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
44 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
45 Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team
46 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
47 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo
48 Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack
49 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
50 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
51 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice
52 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
53 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia
54 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team
55 Tiago Machado (Por) Team RadioShack
56 Bartosz Huzarski (Pol) Poland
57 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
58 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
59 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo
60 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
61 Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad
62 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo
63 Michal Podlaski (Pol) Poland
64 Adrian Kurek (Pol) Poland
65 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team
66 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto
67 Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team
68 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale
69 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale
70 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
71 Pawel Bernas (Pol) Poland
72 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
73 Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team
74 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team
75 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
76 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard
77 Kamil Gradek (Pol) Poland
78 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
79 Andrey Mizurov (Kaz) Pro Team Astana
80 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
81 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
82 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek
83 Bruno Pires (Por) Leopard Trek
84 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
85 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
86 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana
87 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
88 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
89 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
90 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team
91 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
92 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
93 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD
94 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
95 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
96 Pawel Cieslik (Pol) Poland
97 Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team
98 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
99 Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD
100 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
101 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling
102 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
103 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
104 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling
105 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team
106 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling
107 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
108 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
109 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale
110 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team
111 Piotr Gawronski (Pol) Poland
112 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad
113 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
114 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad
115 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
116 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano
117 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack
118 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
119 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack
120 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Poland
121 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale
122 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
123 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
124 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
125 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
126 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team
127 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
128 Matteo Fedi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
129 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling
130 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
131 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
132 Matthew Busche (USA) Team RadioShack
133 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling
134 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
135 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
136 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
137 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
138 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
139 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
140 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
141 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
142 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
143 Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi
144 Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto
145 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi
146 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
147 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
148 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD
149 Rubén Plaza Molina (Spa) Movistar Team
150 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice
151 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
152 Nelson Oliveira (Por) Team RadioShack
153 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi
154 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana
155 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana
156 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
157 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
158 Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano
159 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
160 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team
161 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek
162 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
163 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek
164 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team
165 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team
166 Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice
167 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
168 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
169 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
170 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
171 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 0:06:49
172 Chris Butler (USA) BMC Racing Team 0:07:28
DNS Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto
DNF Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna po 2. etapach:

1 Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano 5:45:41
2 Adrian Kurek (Pol) Poland 0:00:07
3 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:00:14
4 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
5 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:15
6 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi
7 Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team 0:00:16
8 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
9 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
10 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:00:18
11 Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team 0:00:19
12 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:20
13 Juan José Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
14 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
15 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
16 Leigh Howard (Aus) HTC-Highroad
17 Tom Boonen (Bel) Quickstep Cycling Team
18 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek
19 Michele Merlo (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
20 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team
21 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
22 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack
23 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
24 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad
25 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
26 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
27 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
28 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad
29 John Murphy (USA) BMC Racing Team
30 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
31 Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek
32 Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice
33 Gianluca Maggiore (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
34 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
35 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
36 Michel Kreder (Ned) Team Garmin-Cervelo
37 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team
38 Michal Podlaski (Pol) Poland
39 Tiago Machado (Por) Team RadioShack
40 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana
41 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
42 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
43 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team
44 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
45 Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team
46 Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek
47 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
48 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
49 Simon Clarke (Aus) Pro Team Astana
50 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto
51 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia
52 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
53 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank Sungard
54 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
55 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
56 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
57 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
58 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
59 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale
60 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD
61 Federico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
62 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
63 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
64 Ruslan Pydgornyy (Ukr) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
65 Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad
66 Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
67 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
68 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad
69 William Clarke (Aus) Leopard Trek
70 Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team
71 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo
72 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
73 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
74 Daniel Martin (Irl) Team Garmin-Cervelo
75 Bartosz Huzarski (Pol) Poland
76 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
77 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
78 Bruno Pires (Por) Leopard Trek
79 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
80 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo
81 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale
82 Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team
83 Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team
84 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
85 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana
86 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana
87 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
88 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
89 Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack
90 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
91 Pawel Cieslik (Pol) Poland
92 Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto
93 Martijn Maaskant (Ned) Team Garmin-Cervelo
94 Kamil Gradek (Pol) Poland
95 Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD
96 Arkimedes Arguelyes Rodriges (Rus) Katusha Team
97 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
98 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
99 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
100 Caleb Fairly (USA) HTC-Highroad
101 Morris Possoni (Ita) Sky Procycling
102 Blazej Janiaczyk (Pol) CCC Polsat Polkowice
103 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
104 Andrey Mizurov (Kaz) Pro Team Astana
105 Nelson Oliveira (Por) Team RadioShack
106 Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team
107 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
108 Alexandr Pliuschin (Mda) Katusha Team
109 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
110 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice
111 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo
112 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling
113 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling
114 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team
115 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
116 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
117 Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling
118 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
119 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale
120 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
121 Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek
122 Filippo Pozzato (Ita) Katusha Team
123 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD
124 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
125 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
126 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
127 Pawel Bernas (Pol) Poland
128 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack
129 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
130 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
131 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team
132 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
133 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team
134 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
135 Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad
136 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
137 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
138 Matteo Fedi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
139 Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi
140 Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale
141 Stephen Cummings (GBr) Sky Procycling
142 Sam Bewley (NZl) Team RadioShack
143 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Poland
144 Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana
145 Matthieu Sprick (Fra) Skil – Shimano
146 Matthew Busche (USA) Team RadioShack
147 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
148 Piotr Gawronski (Pol) Poland
149 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
150 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano
151 Martin Velits (Svk) HTC-Highroad
152 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
153 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
154 Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack
155 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team
156 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
157 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
158 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
159 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
160 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
161 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
162 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Euskaltel-Euskadi
163 Rubén Plaza Molina (Spa) Movistar Team
164 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
165 Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano
166 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:00:35
167 David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard 0:00:43
168 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:36
169 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano 0:02:19
170 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 0:07:09
171 Chris Butler (USA) BMC Racing Team 0:07:48
172 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek 0:09:59

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Foto: Kamil Szyjka

Andrzej