Hiszpańska Agencja Antydopingowa (AEA) stwierdziła, że nie jest możliwe, aby udowodnić, jak Hydroksyetyl znalazł się w organizmie Ezequiel`a Mosquery, sugerując tym samym, że Hiszpan może być oczyszczony z zarzutów.

Mosquera uzyskał pozytywny wynik na Hydroksyetyl podczas ubiegłorocznego Vuelta a Espana, w którym zajął drugie miejsce. Substancja ta, znajdując się w osoczu krwi może służyć do rozcieńczania krwi bez zmniejszenia ilości krwinek czerwonych. W większości przypadków, jest stosowana jako środek maskujący dla EPO, którego nie stwierdzono w badaniu Hiszpana.

Jednakże produkt jest zabroniony tylko wtedy, gdy jest podawany dożylnie. Może być również stosowany doustnie. Według hiszpańskich mediów, AEA przedstawiła informacje o tym, że nie można jednoznacznie powiedzieć, która metoda została zastosowana.

Mosquera znalazł się w szerokim składzie ekipy Vacansoleil-DCM na hiszpańską Vueltę. Zespół jednak zapowiedział, że „Ezequiel wystartuje tylko wtedy, jeśli jego sprawa zostanie zamknięta, a on zostaje uniewinniony przez właściwe organy”.

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments