Pierre-Henri Lecuisinier (Francja), został mistrzem Europy juniorów we włoskiej Offidzie. Najlepszy z Polaków, Szymon Rekita był 39.

Juniorzy do pokonania mieli 110 kilometrów, na pagórkowatej 13 kilometrowej rundzie. Na ostatnich kilometrach z czołowej grupki oderwał się Lecuisinier. Francuz nie dał się już dogonić reszcie zawodników i sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy. Srebro, ze stratą 21 sekund wywalczył jego rodak i aktualny mistrz świata Oliver Le Gac. Brąz powędrował do Belga Loïca Vliegena, który do zwycięzcy stracił 24 sekundy.

Szymon Rekita (Warmia Biskupiec) przyjechał w peletonie. 17-latek zajął 39. miejsce. Arkadiusz Owsian (TKK Pacyfic Toruń) był 57, Mateusz Trepkowski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) 70 a Paweł Samol (GK Gliwice) oraz Adam Majorek (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) uplasowali się na odpowiednio 75 i 76 miejscu.

Wyniki :
1 LECUISINIER PIERRE-HENRI France 110,4 km en 3h07’16”
2 LE GAC OLIVIER France 21
3 VLIEGEN LOIC Belgium 24
4 CONTI VALERIO Italy 43
5 RYBALKIN ALEXSEY Russian Federation 43
6 HERKLOTZ SILVIO Germany 43
7 LEGROS ADRIEN France 56
8 ENGER SONDRE HOLST Norway 56
9 BENITO DIEZ MIGUEL ANGEL Spain 56
10 MARTIN GUILLAUME France 56
11 VAN BESIEN THOMAS Belgium 56
12 FERGUSON GRANT Great Britain 56
13 PAULUS DANIEL Austria 56
14 VERVAEKE LOUIS Belgium 56
15 ARSLANOV ILDAR Russian Federation 56
16 TORRES PARRAGA JOAQUIN Spain 1’14
17 CANOVI ANDREA Italy 1’17
18 VAN ROOY KENNETH Belgium 1’17
19 BROCKHOFF JAN Germany 1’17
20 BOSMAN PATRICK Austria 1’17
21 MEZHECHEV ALEKSANDER Russian Federation 1’17
22 DERLER TOBIAS Austria 1’17
23 MEIJERS JEROEN Netherlands 1’17
24 PAULUS DENNIS Austria 1’17
25 LATOUR PIERRE-ROGER France 1’17
26 TUSVELD MARTIJN Netherlands 1’17
27 LUDVIGSSON FREDRIK Sweden 1’17
28 SISKEVICIUS PAULIUS Lithuania 1’17
29 SCHACHMANN MAXIMILIAN Germany 1’17
30 GAROSIO ANDREA Italy 1’17
31 FAUSSURIER ROMAIN France 1’17
32 NEEMELA KRISTIAN Estonia 1’17
33 TARVIS PEETER Estonia 1’17
34 IOANNIDIS NIKOLAOS Greece 1’17
35 HOELGAARD MARKUS Norway 1’17
36 PIBERNIK LUKA Slovenia 1’17
37 HAVIK PIOTR Netherlands 1’17
38 BAILLIFARD VALENTIN Switzerland 1’17
39 REKITA SZYMON Poland 1’17
40 MOERLAND PAUL Netherlands 1’17
41 DASKO MARIO Slovakia 1’17
42 BASSO LEONARDO Italy 1’17
43 MOHORIC MATEJ Slovenia 1’17
44 GOGL MICHAEL Austria 2’12
45 RAILEANU CRISTIAN Republic of Moldova 2’23
46 DIETEREN JAN Germany 2’41
47 SHAYMURATOV ARTUR Russian Federation 3’00
48 HOPER QUENTIN Belgium 3’09
49 RUYTERS BRECHT Belgium 3’09
50 NEILANDS KRISTS Latvia 3’39
51 MYNGHEER DAAN Belgium 3’59
52 VAN POPPEL DANNY Netherlands 5’05
53 ZHURAVLEV VADIM Russian Federation 5’36
54 TUREK DANIEL Czech Republic 5’38
55 HOELGAARD DANIEL Norway 5’42
56 HALLERÖD LUDWIG Sweden 5’45
57 OWSIAN ARKADIUSZ Poland 5’52
58 PAVLIC MARKO Slovenia 6’02
59 VELICKOVIC ALEKSA Serbia 6’02
60 SENECHAL FLORIAN France 6’37
61 BARBIO ANTÓNIO Portugal 7’08
62 STEVANOVIC DJORDJE Serbia 8’38
63 SPENGLER LUKAS Switzerland 9’58
64 HEYMES GILLES Luxembourg 10’04
65 FRANKINY KILLAN Switzerland 11’22
66 RYABKIN ALEXSEY Russian Federation 11’41
67 EISLERS SANDIS Latvia 11’41
68 ARISTI GARDOKI MIKEL Spain 11’41
69 JERET TIMMO Estonia 12’39
70 TREPKOWSKI MATEUSZ Poland 13’22
71 NÕMMELA AKSEL Estonia 14’04
72 KIVISTIK KRISTEN Estonia 14’18
73 IVANOV NIKOLAY Bulgaria 14’18
74 ZAHALKA MATEJ Czech Republic 14’45
75 SAMOL PAWE? Poland 16’23
76 MAJOREK ADAM Poland 16’23
77 MORES ANTOINE Luxembourg 17’24
78 JOVANOVIC UROS Serbia 17’24
79 KOREVAAR MERIJN Netherlands 17’34
80 TRUEBA DIEGO ALVARO Spain 17’34
81 MALTAR BRUNO Croatia 17’34
82 MALOVEC LUBOS Slovakia 17’34
83 VALES ADAM Czech Republic 17’34
84 BUCO JAKUB Slovakia 17’34
85 BASKA ERIK Slovakia 17’34

Nie wystartował :
KARAMPINAKIS PANAGIOTIS MANOLIS Greece

Wycofani :
KUCI IGLI Albania
HUQI MARJUS Albania
VELIA OLSIAN Albania
TAFERNER MICHAEL Austria
ANDONOV STOYAN Bulgaria
ROBOV MOMCHIL Bulgaria
TENEV ALEKSANDAR Bulgaria
RUMAC JOSIP Croatia
CERNY JOSEF Czech Republic
HAMPL PETR Czech Republic
NIPL VOJTECH Czech Republic
JUUDAS KARL Estonia
DENZ NICO Germany
DIETRICH BENJAMIN Germany
EGGER MIKE AARON Germany
HOLMES MATTHEW Great Britain
SPANOPOULOS IOANNIS Greece
MULLEN RYAN Ireland
BETTIOL ALBERTO Lithuania
MARTINELLI DAVIDE Italy
STERBINI SIMONE Italy
PUNDURS GATIS Latvia
SIMANOVSKIS REINIS Latvia
KUNCEVICIUS SARUNAS Lithuania
RINKEVICIUS TAURAS Lithuania
BRAUN CHRISTOPHE Luxembourg
FRITSCH SVEN Luxembourg
SCHWARMES TOM Luxembourg
VAN EMPEL ETIENNE Netherlands
SKJERPING KRISTOFFER M Norway
LASOTA DAMIAN Poland
SYKA?A WOJCIECH Poland
GOMES LUÍS Portugal
LEAÇA FÁBIO Portugal
LEAL JOÃO Portugal
PINTO JOÃO Portugal
SANTOS DIOGO Portugal
VOICU ANDREI Romania
IVLEV ROMAN Russian Federation
BORISAVLJEVIC MILOS Serbia
DANILOVIC MARKO Serbia
FABIAN LUKAS Slovakia
HABERA MICHAL Slovakia
HEKIC DORON Slovenia
LEMUT TADEJ Slovenia
MISKULIN JURE Slovenia
OTONICAR MARTIN Slovenia
MEDINA ABRIL FRANCISCO Spain
SANTAMARIA MUÑOZ OSCAR Spain
ANDERSSON EMIL Sweden
BOHLI TOM Switzerland
DIETERICH SILVAN Switzerland
GERBER LUKAS Switzerland
DZHUS VOLODYMYR Ukraine
PONOMARENKO ILLYA Ukraine
PRYADUN OLEKSANDR Ukraine
ZHBANOV OLEKSII Ukraine
ZMORKA MARLEN Ukraine

Andrzej