Wyniki 12 etapu z dnia 14.07.2011, Cugnaux – Luz-Ardiden, dystans 209 km

1 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 6:01:15
2 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:07
3 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:00:10
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:30
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
6 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:00:35
8 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:00:43
9 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:00:50
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
11 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:01:03
12 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:01:19
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:01:25
14 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
15 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:56
16 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
17 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:02
18 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:10
19 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
20 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:02:53
21 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:03:06
22 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
23 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:03:08
24 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:03:19
25 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:25
26 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:38
27 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:03:54
28 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:55
29 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:03:57
30 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:03:58
31 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 0:04:15
32 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
33 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:21
34 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:04:23
35 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:04:57
36 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:05:20
37 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
38 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:13
39 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:07:06
40 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
41 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:07:34
42 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
43 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard
44 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 0:08:26
45 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
46 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
47 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:08:56
48 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:09:03
49 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
50 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:09:56
51 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:10:04
52 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 0:10:12
53 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:10:20
54 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:11:13
55 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
56 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard 0:13:16
57 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:47
58 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:54
59 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
60 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:15:03
61 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
62 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 0:15:51
63 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:16:17
64 David Loosli (Swi) Lampre – ISD
65 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
66 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
67 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:17:25
68 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:17:28
69 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
70 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
71 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
72 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
73 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana
74 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
75 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
76 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:17:44
77 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
78 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
79 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team
80 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana
81 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
82 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
83 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
84 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:17:49
85 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:03
86 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 0:19:04
87 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:19:16
88 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:21:05
89 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:21:10
90 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:21:12
91 Anthony Roux (Fra) FDJ
92 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 0:21:21
93 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:24:26
94 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:24:30
95 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:24:37
96 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:33:05
97 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
98 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
99 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
100 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
101 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
102 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
103 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
104 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek
105 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
106 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
107 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
108 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
109 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
110 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
111 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto
112 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
113 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
114 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
115 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
116 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
117 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
118 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
119 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
120 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana
121 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek
122 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
123 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
124 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
125 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
126 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
127 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
128 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
129 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
130 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
131 Egor Silin (Rus) Katusha Team
132 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
133 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
134 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
135 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
136 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
137 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
138 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
139 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
140 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
141 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
142 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
143 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
144 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
145 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
146 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
147 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
148 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo
149 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad
150 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
151 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
152 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
153 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad
154 Gianni Meersman (Bel) FDJ
155 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
156 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
157 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team
158 Mickaël Delage (Fra) FDJ
159 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
160 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
161 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
162 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
163 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
164 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun
165 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
166 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo
167 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
168 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad
169 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
170 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
171 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
172 William Bonnet (Fra) FDJ
173 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo
174 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
175 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
DNS Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
HD Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team
Punkty na etapie:
1 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 20 pts
2 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 17
3 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 15
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 13
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 11
6 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 10
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 9
8 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 8
9 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 7
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 6
11 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 5
12 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 4
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 3
14 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 2
Lotna premia – Sarrancolin, km. 119
1 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 20 pts
2 Jérémy Roy (Fra) FDJ 17
3 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 15
4 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
5 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 11
6 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 10
7 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 9
8 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 8
9 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 7
10 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 6
11 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 5
12 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
13 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 3
14 Mickaël Delage (Fra) FDJ 2
15 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 1
Hourquette d’Ancizan (Cat. 1) km. 141.5
1 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 10 pts
2 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 8
3 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 6
4 Jérémy Roy (Fra) FDJ 4
5 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2
6 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1
Col du Tourmalet (HC) km. 175.5
1 Jérémy Roy (Fra) FDJ 20 pts
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 16
3 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 12
4 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 8
5 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 4
6 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 2
Luz-Ardiden (HC) km. 211
1 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 40 pts
2 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 32
3 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 24
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 16
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 8
6 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 4
Klasyfikacja młodzieżowa na etapie:
1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 6:02:05
2 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:00:29
3 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:35
4 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:02:16
5 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:35
6 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:03:33
7 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:04:30
8 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:23
9 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:16
10 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:08:13
11 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:57
12 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:04
13 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:15:27
14 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:16:38
15 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:16:54
16 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
17 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:13
18 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:20:22
19 Anthony Roux (Fra) FDJ
20 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:32:15
21 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
22 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
23 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
24 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
25 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
26 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
27 Egor Silin (Rus) Katusha Team
28 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
29 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
30 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
31 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
32 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
33 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
34 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
35 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
36 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team
Most aggressive rider
1 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
Drużynowo na etapie:
1 AG2R La Mondiale 18:11:21
2 Leopard Trek 0:01:30
3 Katusha Team 0:02:25
4 Team Europcar 0:03:07
5 Saxo Bank Sungard 0:03:47
6 Team RadioShack 0:05:08
7 FDJ 0:06:33
8 Euskaltel-Euskadi 0:06:41
9 Sky Procycling 0:06:43
10 Team Garmin-Cervelo 0:07:44
11 Saur – Sojasun 0:07:54
12 Cofidis, Le Credit En Ligne 0:10:57
13 BMC Racing Team 0:17:28
14 Quickstep Cycling Team 0:19:49
15 Omega Pharma-Lotto 0:20:20
16 HTC-Highroad 0:21:59
17 Pro Team Astana 0:25:28
18 Lampre – ISD 0:25:33
19 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:26:48
20 Rabobank Cycling Team 0:29:46
21 Liquigas-Cannondale 0:31:19
22 Movistar Team 0:52:19
Klasyfikacja generalna po 12 etapie:
1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 51:54:44
2 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 0:01:49
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:02:06
4 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:02:17
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:16
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:03:22
7 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 0:04:00
8 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:11
9 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:04:35
10 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:04:57
11 Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team 0:05:07
12 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:05:24
13 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:05:50
14 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 0:06:03
15 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:07:17
16 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:07:27
17 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:07:51
18 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:07:55
19 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:20
20 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:08:47
21 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:08:51
22 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team 0:09:12
23 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:09:20
24 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 0:10:19
25 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:10:21
26 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:10:51
27 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:11:06
28 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:11:13
29 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:12:22
30 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:12:28
31 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 0:12:43
32 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:12:54
33 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:03
34 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 0:14:23
35 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:16:01
36 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:17:25
37 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:18:27
38 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 0:18:39
39 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:20:55
40 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:21:58
41 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:22:12
42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:21
43 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 0:22:58
44 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:23:18
45 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 0:24:36
46 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:25:56
47 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 0:28:36
48 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:28:46
49 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:31:31
50 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:32:29
51 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:32:43
52 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:33:20
53 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:33:32
54 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:33:56
55 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:35:46
56 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:36:18
57 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:36:49
58 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:37:00
59 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:37:28
60 David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo 0:37:47
61 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:37:51
62 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:38:41
63 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:39:44
64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:40:00
65 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:42:24
66 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:43:47
67 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:44:25
68 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:44:45
69 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:45:10
70 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:45:37
71 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:46:07
72 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:47:29
73 David Loosli (Swi) Lampre – ISD 0:47:51
74 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:49:02
75 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:49:30
76 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard 0:49:58
77 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:50:55
78 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:53:08
79 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:53:21
80 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 0:53:26
81 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:54:17
82 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:54:36
83 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:54:40
84 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
85 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:55:02
86 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 0:55:18
87 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
88 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:56:06
89 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:56:29
90 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:57:05
91 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:57:41
92 Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana 0:57:55
93 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling 0:58:14
94 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:58:29
95 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:58:40
96 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 0:59:34
97 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:45
98 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard 1:00:20
99 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 1:02:22
100 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 1:04:46
101 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:05:20
102 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 1:05:23
103 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
104 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 1:05:35
105 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 1:07:29
106 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 1:07:34
107 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 1:08:51
108 William Bonnet (Fra) FDJ 1:09:55
109 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:11:06
110 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:12:02
111 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:12:07
112 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:12:34
113 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:13:25
114 Jérémy Roy (Fra) FDJ 1:13:26
115 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard 1:14:36
116 Gianni Meersman (Bel) FDJ 1:15:59
117 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 1:16:11
118 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 1:17:57
119 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
120 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 1:18:43
121 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1:19:01
122 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:19:32
123 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:19:58
124 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
125 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 1:20:02
126 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:20:15
127 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard 1:21:05
128 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:21:11
129 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:21:16
130 Mickaël Delage (Fra) FDJ 1:21:44
131 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:22:14
132 Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard 1:22:31
133 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:22:39
134 Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard
135 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 1:22:56
136 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 1:24:34
137 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 1:24:38
138 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 1:25:08
139 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 1:25:09
140 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 1:25:10
141 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 1:25:21
142 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:26:05
143 Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek 1:26:54
144 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 1:27:44
145 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 1:28:17
146 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
147 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 1:28:46
148 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:28:47
149 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:32:38
150 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:32:54
151 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 1:32:57
152 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 1:33:03
153 Maxim Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 1:33:28
154 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 1:33:47
155 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 1:35:17
156 Arnaud Coyot (Fra) Saur – Sojasun 1:35:38
157 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:35:47
158 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:36:04
159 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 1:37:29
160 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 1:37:45
161 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1:38:17
162 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 1:38:36
163 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 1:38:52
164 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 1:40:05
165 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 1:40:13
166 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad 1:42:52
167 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 1:43:53
168 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 1:44:51
169 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 1:49:03
170 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 1:50:30
171 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 1:52:31
172 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 2:00:14
173 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 2:01:01
174 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 2:05:25
175 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 2:08:05
Klasyfikacja punktowa
1 Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad 260 pts
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 242
3 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 234
4 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 164
5 Thor Hushovd (Nor) Team Garmin-Cervelo 163
6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 146
7 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 141
8 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 106
9 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 82
10 Denis Galimzyanov (Rus) Katusha Team 81
11 Mickaël Delage (Fra) FDJ 80
12 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 75
13 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 73
14 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 68
15 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 61
16 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 60
17 William Bonnet (Fra) FDJ 60
18 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 59
19 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 58
20 Jérémy Roy (Fra) FDJ 54
21 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 54
22 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 53
23 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 53
24 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 48
25 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 47
26 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 45
27 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 45
28 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 44
29 Sandy Casar (Fra) FDJ 42
30 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 41
31 Arthur Vichot (Fra) FDJ 40
32 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 40
33 Peter Velits (Svk) HTC-Highroad 40
34 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 40
35 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 37
36 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 36
37 Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad 36
38 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 35
39 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 35
40 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 33
41 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 32
42 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 32
43 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 31
44 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 30
45 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 29
46 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 28
47 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 28
48 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 27
49 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 27
50 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 26
51 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 26
52 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 24
53 Gianni Meersman (Bel) FDJ 23
54 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 22
55 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 20
56 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 20
57 Anthony Roux (Fra) FDJ 20
58 Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo 18
59 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 16
60 Thomas Danielson (USA) Team Garmin-Cervelo 15
61 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun 15
62 Niki Terpstra (Ned) Quickstep Cycling Team 15
63 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 15
64 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 15
65 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 15
66 Dries Devenyns (Bel) Quickstep Cycling Team 15
67 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 14
68 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
69 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
70 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 13
71 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 13
72 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 13
73 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 13
74 Christian Vande Velde (USA) Team Garmin-Cervelo 11
75 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 11
76 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 11
77 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 11
78 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 11
79 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 10
80 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 10
81 Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team 9
82 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 8
83 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo 8
84 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 8
85 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek 7
86 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 7
87 Gert Steegmans (Bel) Quickstep Cycling Team 7
88 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 6
89 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 6
90 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 6
91 Bernhard Eisel (Aut) HTC-Highroad 5
92 Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek 4
93 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 3
94 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 3
95 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 2
96 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 2
97 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 2
98 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 2
99 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 2
100 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 1
101 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1
102 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 1
103 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1
104 Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek 1
105 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team -5
Klasyfikacja górska
1 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 40 pts
2 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 32
3 Jérémy Roy (Fra) FDJ 24
4 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek 24
5 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 22
6 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 18
7 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 18
8 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 17
9 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 16
10 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 16
11 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun 10
12 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 10
13 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 5
14 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 5
15 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 5
16 Sandy Casar (Fra) FDJ 5
17 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 4
18 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 4
19 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 4
20 Anthony Roux (Fra) FDJ 3
21 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 2
22 Mickaël Delage (Fra) FDJ 2
23 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 2
24 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 2
25 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 2
26 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2
27 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
28 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 1
29 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
30 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard 1
31 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1
32 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
33 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana 1
34 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 1
Klasyfikacja młodzieżowa:
1 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 52:00:34
2 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:37
3 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:02:05
4 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:03:01
5 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:03:30
6 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:04:31
7 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:16
8 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:11:35
9 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:15:05
10 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:22:56
11 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:06
12 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad 0:29:56
13 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:33:54
14 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:34:10
15 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:38:35
16 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:47:18
17 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:48:27
18 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:48:50
19 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:50:16
21 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:50:39
22 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:51:15
23 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:51:51
24 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:59:33
25 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 1:03:01
26 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:06:12
27 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:14:08
28 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 1:14:12
29 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:15:21
30 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:15:26
31 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:16:24
32 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 1:19:20
33 Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team 1:21:54
34 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 1:32:46
35 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1:54:24
36 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 1:55:11
Klasyfikacja drużynowa
1 Leopard Trek 155:09:18
2 Team Europcar 0:01:05
3 AG2R La Mondiale 0:02:21
4 Team RadioShack 0:04:08
5 Katusha Team 0:05:03
6 Team Garmin-Cervelo 0:07:32
7 Euskaltel-Euskadi 0:14:02
8 Sky Procycling 0:16:10
9 Cofidis, Le Credit En Ligne 0:19:40
10 Quickstep Cycling Team 0:24:01
11 HTC-Highroad 0:24:52
12 FDJ 0:25:15
13 Saxo Bank Sungard 0:25:31
14 Omega Pharma-Lotto 0:26:03
15 Rabobank Cycling Team 0:29:02
16 BMC Racing Team 0:34:02
17 Pro Team Astana 0:34:16
18 Liquigas-Cannondale 0:40:42
19 Saur – Sojasun 0:42:08
20 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:43:12
21 Lampre – ISD 0:50:16
22 Movistar Team 1:06:59
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments