Włoch Ronaldo Nocentini będzie liderem francuskiego zespołu AG2R La Mondiale na zbliżającym się wielkimi krokami 68. Tour de Pologne 2011. Oprócz niego we wstępnym składzie pojawiło się pięciu Francuzów, Szwajcar i Luksemburczyk.

Nocentini to niezwykle doświadczony 33-letni zawodnik. Już jako młody kolarz imponował talentem zdobywając medale na mistrzostwach świata juniorów i młodzieżowców. Specjalizuje się w ciężkich wyścigach klasycznych, potrafi również powalczyć w wyścigach wieloetapowych. Do największych sukcesów Włocha należą triumfy w: Giro di Toscana, Giro del Vento, GP Miguel Indurain, Giro Dell Appennino czy GP Lugano. Wielokrotnie startował w Giro d’Italia, Tour de France (w  2009 roku przez osiem dni dzierżył żółtą koszulkę lidera) czy Vuelta a Espana. W 2005 roku gościł w Polsce i wygrał piąty etap Tour de Pologne z Oleśnicy do Szklarskiej Poręby.

Drugim z kolarzy mogącym namieszać w naszym narodowym Tourze jest Szwajcar Martin Elimiger. Zawodnik ten potrafi skutecznie zafiniszować z mniejszej grupy, nie boi się także krótkich podjazdów. W swojej karierze trzykrotnie zdobywał mistrzostwo kraju, a w 2007 roku wygrał wyścig Tour Down Under. Grono doświadczonych, ponad 30-letnich kolarzy AG2R na Tour de Pologne uzupełniają: Hubert Dupont, Christoph Riblon – ubiegłoroczny zwycięzca etapowy Tour de France i Sebastien Hinault – sprinter, który w 2004 roku wygrał etap Tour de Pologne z Inowrocławia do Kalisza, po którym na jeden dzień założył żółtą koszulkę lidera.

Hinault na końcowych metrach może liczyć na wsparcie Anthony Ravarda, który również cechuje się sporymi umiejętnościami sprinterskimi. W ubiegłym roku wygrywał czterokrotnie, a w tym ma na koncie m.in. triumf w pięcioetapówce Etoile de Besseges. We wstępnym składzie znaleźli się również  Maxime Bouet, uchodzący za jednego z najwaleczniejszych Francuzów w peletonie i Ben Gastauer, jedyny Luksemburczyk obok Laurenta Didiera oraz braci Schleck w ekipach ProTeams.

Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments