Andre Schulze (CCC Polsat Polkowice) został triumfatorem drugiego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z metą w Krakowie. Tuż za nim przyjechał Tino Meiera (LKT Team Brandenburg) i Tom Meeusen (Telenet-Fidea).

Drugi etap “Solidarki” z Jasła do Krakowa liczył niecałe 160 kilometrów. Pierwsze kilometry peleton przejechał spokojnie. Dopiero po 40 kilometrach z przodu znalazło się 11 zawodników, a wśród nich byli m.in. Tomasz Marczyński (CCC Polsat), Karol Domagalski (Polska Młodzieżowa), Radosław Romanik (Team BGŻ). Po kilku kilometrach doskoczyli do nich kolejni kolarze, m.in: Dariusz Rudnicki, Robert Radosz (obaj BDC Team), Łukasz Bodnar (CCC Polsat), Paweł Cieślik (Team BGŻ).

Połączone grupy szybko uzyskały ponad minutową przewagę na peletonem, jednak po pokonaniu 70 kilometrów ich akcja zakończyła się.

Na kolejny atak z grupy zasadniczej zdecydowali się Konrad Czajkowski (Team BGŻ), Adam Wadecki (Polska Elita), Maksym Vasyliev (ISD – Lampre Continental) i Bartosz Warchoł (Polska Młodzieżowa).

Jednak i ta czwórka śmiałków została złapana przez mocno rozpędzony peletonu. Na ostatnich kilometrach próbował jeszcze uciekać Marcin Sapa (Team BDC), jednak bez powodzenia.

Ostatecznie najszybciej z 10-osobowej grupki, 9 sekund przed peletonem, finiszował Andre Schulze. Najlepszy z Polaków – Robert Radosz (BDC Team) zajął piątą pozycję.

W generalce prowadzenie objął Schulze, drugi jest Tineo Meier, a trzeci wczorajszy zwycięzca etapowy Tomas Buchacek. Najwyżej z naszych rodaków jest Marcin Sapa, który plasuje się na 6 pozycji. Po za nim w pierwszej dziesiątce jest dwóch Polaków, wszyscy z BDC Team – Dariusz Rudnicki jest ósmy, a Robert Radosz dziewiąty. Ekipa Dariusza Banaszka prowadzi w klasyfikacji drużynowej.

Jutro trzeci etap z Jędrzejowa do Kielc o długości 167 kilometrów.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Foto: Andrzej Dyszyński