Steven Kruijswijk i Laurens ten Dam, dwaj wyróżniający się zawodnicy Rabobanku na ostatnim Tour de Suisse, przedłużyli umowy z holenderskim zespołem. Drużyna Skil-Shimano, również ogłosiła że Tom Veelers i Albert Timmer, na dłużej pozostaną w ekipie.

24-letni Kruijswijk, ukończył tegoroczne Giro d’Italia na 9. miejscu oraz był trzeci w Tour de Suisse.   Jego nowy kontrakt z zespołem został przedłużony do końca 2014 roku.

Od 2007 do 2009 ścigał się w kontynentalnej drużynie Rabobanku, następnie przeniósł się do składu ProTeam. Kruijswijk nie pojedzie w Tour de France w tym roku, ponieważ „zespół uważnie przygląda się rozwojowi młodych zawodników. Dwa Wielkie Toury, w krótkim odstępie czasu to jeszcze dla niego za dużo”, czytamy na stronie internetowej zespołu.

30-letni Ten Dam, również rozpoczął swoją karierę z zespołem Rabobank Continental, jednak potem związał się m.in. z zespołem Unibet.Com, dla którego wygrał czasówkę Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w 2006.r. W 2008, ponownie wrócił w szeregi pomarańczowych. W tym roku, znalazł się w pierwszej dziesiątce Tour Down Under, Amgen Tour of California i Tour de Suisse. Wystąpi na Tour de France, w celu wsparcia lidera zespołu, Roberta Gesinka.

Z kolei ekipa Professional Continental, Skil-Shimano do 2013.r przedłużyła kontrakty z Tomem Veelersem i Albertem Timmerem.

Ten pierwszy, to 26-letni specjalista od klasyków, z dobrym sprintem. „W tym sezonie, Veelers celował głównie w pomoc dla sprinterów”, czytamy na stronie internetowej ekipy. „Dzięki jego pomocy, sprinterzy Skil-Shimano są bardzo skuteczni w tym roku”.

Timmer, również 26-latek jest „wszechstronnym kolarzem, który lubi atakować i który dobrze czuje się zarówno na brukach jaki w bardziej pagórkowatym terenie”, opowiada zespół.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments