Luis León Sánchez (Rabobank) został Mistrzem Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas. Faworyt zawodów, Alberto Contador (SaxoBank-SunGard) zdobył brązowy medal, jednak uważa swój start za pozytywny, w perspektywie Tour de France.

Contador stracił do zwycięzcy, a zarazem obrońcy tytułu 1 minutę i 12 sekund, na 44.5 km trasie. Drugi na mecie Jonathan Castroviejo (Euskaltel-Euskadi), pojechał o 11 sekund szybciej niż zwycięzca Giro d’Italia.

“To była bardzo trudna czasówka”, powiedział Contador. “Pierwsza połowa była bardzo wymagająca, w drugiej już ciężko było znaleźć właściwy rytm. Ale jestem szczęśliwy, ponieważ udało mi się wejść na odpowiednie tętno, co pokazuje, że te ostatnie kilka dni odpoczynku mi pomogło”.

Contador podkreślił, że można wyciągnąć kilka wniosków z wyników czasówki w kontekście Tour de France, ponieważ był to jego pierwszy wyścig od Giro.

“Jestem szczęśliwy, bo mam godzinę wysiłku za sobą, pomimo że cierpiałem na pierwszym podjeździe. Później odzyskałem oddech i z każdym kilometrem czułem się lepiej. Teraz wystartuje jeszcze w niedzielę, w wyścigu ze startu wspólnego, a następnie będę pakować walizki na Tour “, powiedział.

Andrzej