Po ogłoszeniu przez Rabobank, że firma wycofuje się z kolarstwa na koniec 2012 roku – zespół szuka obecnie nowego inwestora. Jak twierdzi szefostwo holenderskiego teamu, trwają negocjacje z potencjalnymi sponsorami.

Negocjacje prowadzone są z czterema lub pięcioma sponsorami, którzy zapewnili by przyszłość drużynie WorldTour, ekipie kontynentalnej i składzie kobiet.

Członek zarządu ekipy Richard Plugge powiedział ostatnio. „Firmy wiedzą, że jesteśmy jednym z najlepszych zespołów na świecie. My jednak mamy jeszcze drużynę młodych talentów i z jej przyszłością jest najgorzej”, odniósł się Holender do teamu kontynentalnego.

Rabobank zapewnił fundusze mistrzyni świata i mistrzyni olimpijskiej – Marianne Vos, aż do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Plugge chce jednak aby nowi sponsorzy zapewnili przyszłość wszystkim zawodnikom byłego Rabobanku. „Zespół kobiecy i męski muszą nadal istnieć. Wszyscy potencjalni sponsorzy wiedzą o tym”, dodał.

Jeśli nie znajdzie się sponsor dla młodych zawodników z temu kontynentalnego, to będą oni mogli startować w wyścigach UCI w barwach Reprezentacji Holandii. Taką sugestię wprowadził sam Holenderski Związek Kolarski. Nie wiadomo jednak, co stałoby się z Rickiem Zabelem i Rubenem Zepuntke, którzy są Niemcami.

 

Foto: corvospro.com

Andrzej

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam

A co z Bank BGZ ????