Nie było niespodzianek w doborze składu Liquigas-Cannondale na Tour de France. Cały zespół będzie podporządkowany pod Ivana Basso.

“Wszyscy znają nasz cel. Cały wyścig poświęcamy na jak najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej”, powiedział dyrektor sportowy ekipy, Roberto Amadio. “Lider, taki jak Ivan Basso pozwala nam mierzyć w okolice podium, z ambicją na żółtą koszulkę”.

Zgodnie z oczekiwaniami, zawodnicy, którzy towarzyszyli Basso na ostatnim zgrupowaniu, pojadą na Tour. Najważniejszym pomocnikiem Basso, ma być oczywiście Sylwester Szmyd.

“Kiedy wjedziemy w decydujące etapy, jego pomoc będzie nieoceniona. Znakomicie potrafi rozbić grupę. Będzie to kluczowy zawodnik dla Ivana”, wyjaśnia inny z dyrektorów, Andrea Zanatta.

“Mamy grupę młodych zawodników, jak Oss, Koren, Bodnar, Paterski i Sabatini, którzy mają prawdziwe cele oraz wolę walki. Jednocześnie, każdy z nich jest już w miarę doświadczony”, opowiada Zanatta.

Liquigas-Cannondale na Tour de France:

Ivan Basso, Daniel Oss, Alessandro Vanotti, Paolo Longo Borghini, Fabio Sabatini, Sylwester Szmyd, Maciej Bodnar, Maciej Paterski i Kristijan Koren

Andrzej