Już od najbliższego czwartku, w Złotoryi rozpoczną się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Najlepsi zawodnicy naszego kraju, rywalizować będą zarówno w jeździe indywidualnej na czas jak i w wyścigu ze startu wspólnego.

Na początek, pragniemy zaprezentować Państwu wyścigi na czas, które odbędą się w jednym dniu, 23 czerwca czyli we czwartek.

Elita kobiet:

Jako pierwsze do rywalizacji staną panie. Piękniejsza część peletonu do pokonania będzie miała 18,1 kilometra, po lekko pofałdowanej trasie z nawrotem w Zagrodnie.

W walce o medale w tej kategorii, z pewnością powalczy ubiegłoroczna triumfatorka, Maja Włoszczowska (CCC Polkowice). Mistrzyni Świata MTB, musi uważać na Paulinę Brzeźną (Atom Boxmet Dzierżoniów), która po powrocie do kraju z holenderskich podbojów, bryluje na polskich szosach w tym sezonie. Walczyć będą również młode zawodniczki, a w szczególności Eugenia Bujak (GK Zagłębie Sosnowiec), która nie zawodzi na tegorocznych Pucharach Polski. Warto również wspomnieć o rewelacyjnych 19. i 18. latkach, Aleksandrze Sosenko (Elektro-Bud BoGo Szczecin) oraz Darii Fabiszak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Orlicy:

 

Młodzieżowcy będą rywalizować na trasie podobnej do tej na której jechały Panie. Przyszłość polskiego kolarstwa, do pokonania będzie mieć 30, 5 kilometra ze startem i metą w Złotoryi oraz nawrotem w miejscowości Wojciechów.

Faworytem numer jeden, nie jako z urzędu, będzie obrońca tytułu z Kielc, Kornel Sójka (KTK-Kalisz). 21-latek w tym sezonie był drugi na czasówce wyścigu Hellena Tour, jednak będzie musiał liczyć się z bardzo silną konkurencją. Orlików, którzy mogą powalczyć o tytuł z pewnością nie brakuje. Jest silny duet ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, czyli Paweł Brylowski oraz Grzegorz Stępniak., zawodnicy  Kellys GKS Cartusia Kartuzy czyli Kamil Gradek, Paweł Poljański oraz Jarosław Kowalczyk, toruńska koalicja trenera Leszka Szyszkowskiego: Marek Kulas, Dariusz Głuszak oraz ubiegłoroczny brązowy medalista Piotr Gawroński, którego występ w Złotoryi z powodu kraksy, stoi pod znakiem zapytania. Jest również Konrad Tomasiak TC Chrobry Felt Głogów. Kto wie? Może w Dolnym Śląsku, będziemy świadkami rozbłysku talentu pierwszorocznego orlika, Mateusza Nowaka (KTK-Kalisz), który w ubiegłym sezonie był Mistrzem Polski juniorów.

Elita mężczyzn:

 

Panowie muszą zmierzyć się z dwoma rundami wokół Złotoryi, co łącznie daje 43 kilometry. Końcówka każdego okrążenia jest bardzo wymagająca (ostatni kilometr), ponieważ prowadzi pod sztywny podjazd wyłożony brukiem.

Pod nieobecność Macieja Bodnara (Liquigas-Cannondale), który bierze udział w przygotowaniach swojej ekipy do startu w Tour de France, murowanym faworytem do złota, drugi rok z rzędu wydaje się być Jarosław Marycz (SaxoBank SunGard). W walce o medale, liczyć będą się chyba jeszcze  Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), Bartosz Huzarski (NetApp) oraz spisujący się dobrze na trasach w Złotoryi, Marcin Sapa (BDC Team), a także  Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). O niespodziankę mogą pokusić się Robert Radosz (BDC Team), Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) oraz znajdujący się w dobrej formie Adrian Kurek (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/Océane Cycle Poitevin).

Niewidomi:

Zawodnicy rywalizujący w tandemach, do pokonania mają jedną, 21 kilometrową rundę wokół Złotoryi.

Sędzią głównym zawodów, będzie Pan Marek Kosicki, a jego najbliższymi współpracownikami będą: Jacek Popecki oraz Zbigniew Jaszowski.

Kto według Was zostanie Mistrzem Polski w jeździe na czas, oddaj głos na naszym profilu na Facebooku > tutaj

Plan relacji Mistrzostw Polski w TVP Wrocław:

Relacja z jazdy indywidualnej na czas
Emisja 24 czerwca 2011 r. piątek od godz. 19:10 do 20:00

Kronika Mistrzostw
Emisja 25 czerwca 2011 r. sobota ok. godz. 22:00

Program – Jazda indywidualna na czas:

22 czerwca 2011 r. – środa

16:00 – 19:00
Przyjmowanie zawodników, weryfikacja dokumentów w biurze wyścigu – Pensjonat ”Przy Miłej”, Al. Miła 1, 59-500 Złotoryja

19:00-19:30
Odprawa techniczna

23 czerwca 2011 r. – czwartek – kat. Elita Kobiet – 18,1 km

13:00
Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski  Złotoryja, Rynek

13:00
Zbiórka Zawodniczek – Złotoryja, Rynek – ul. Solna

13:30
Start do jazdy indywidualnej na czas kat. Elita kobiet, dystans 18,1 km – Złotoryja, Rynek – ul. Solna

14:30
Meta – Złotoryja, Rynek (przyjazd ostatniej zawodniczki)

23 czerwca 2011 r. – czwartek – kat. Orlik – 30,5 km
14:00
Zbiórka Zawodników – Złotoryja, Rynek – ul. Solna

14:30
Start do jazdy in. na czas kat. Orlik, dystans 30,5 km – Złotoryja, Rynek – ul. Solna

16:00
Meta – Złotoryja, Rynek (przyjazd ostatniego zawodnika)

23 czerwca 2011 r. – czwartek – kat. Niewidomi – 21,8 km

15:30
Zbiórka Zawodników – Złotoryja, Rynek – ul. Solna

16:00
Start do jazdy in. na czas kat. Niewidomi, dystans 21,8 km – Złotoryja, Rynek – na wys. ul. Bohaterów Getta

17:00
Meta – Złotoryja, Rynek (przyjazd ostatniego zawodnika)

23 czerwca 2011 r. – czwartek – kat. Elita – 43,6 km

16:30
Zbiórka Zawodników – Złotoryja, Rynek

17:00
Start do jazdy in. na czas kat. Elita, dystans 43,6 km, Złotoryja, Rynek – na wysokości ul. Bohaterów Getta

19:30
Meta – Złotoryja, Rynek (przyjazd ostatniego zawodnika)

Miło nam poinformować, że serwis www.naszosie.pl jest Patronem Medialnym Mistrzostw Polski.

Andrzej