Robert Radosz (BDC Team) zwyciężył trzeci, królewski etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Całe podium w końcowej klasyfikacji generalnej dla CCC Polsat Polkowice!

Ostatni etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego z Krynicy Górskiej do Wysowej liczył 133 kilometry.

Już na piątym kilometrze usytuowana była górska premia 1 kat. na Krzyżówce. Najszybciej na nią wspiął się Mistrz Polski, Jacek Morajko (CCC Polsat), kolejna także należała do niego.

Mniej więcej w połowie dystansu peleton podzielił się na kilka grup. Z przodu jechało 31 zawodników m.in. lider wyścigu Tomasz Marczyński, Marek Rutkiewicz, Łukasz Bodnar (wszyscy CCC Polsat), Robert Radosz, Marcin Sapa, Dariusz Baranowski (BDC Team), Paweł Cieślik, Radosław Romanik (Team BGŻ).

W tej grupie bardzo aktywny był Marcin Sapa (BDC Team), który „zgarnął” trzy premie górskie i wszystkie lotne!

Ostatecznie mini peleton dojechał do mety, a z niego najszybciej finiszował Robert Radosz, dla którego to już kolejne zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce zajął Mariusz Gil (Bab Babaco Cycling Team), trzeci stopień podium przypadł Pawłowi Cieślikowi.

Klasyfikację generalną zdominowali kolarze z Polkowic. Wyścig zwyciężył Tomasz Marczyński, drugą pozycję ze stratą 30 sekund zajął Marek Rutkiewicz, a trzecią Łukasz Bodnar.

Najlepszym młodzieżowcem wyścigu został triumfator pierwszego etapu, Tijmen Eising (Sun Sunweb-Revir). Klasyfikację górską zwyciężył Jacek Morajko, najaktywniejszym kolarzem został Tomasz Marczyński, a drużynowo wygrali kolarze CCC Polsat.

Teraz przed nami Mistrzostwa Polski w Złotoryi. Emocje gwarantowane!