Stefan Van Dijk (Véranda’s Willems-Accent), po finiszu z peletonu wygrał etap, rozgrywanego we Francji wyścigu Route du Sud. Doświadczony Holender, pokonał młodych Francuzów: Tony`ego Gallopin (Cofidis) oraz Romaina Hardy (Bretagne-Schuller).

Pierwszy etap liczył sobie 203 kilometry z Castres do Samatan. Od początku, wielu harcowników chciało zabrać się w odjazd, jednak ta sztuka udała się tylko trójce zawodników: Williamowi Aranzaso Escobar (Miche – Guerciotti) oraz Gaëlowi Malacarne (Bretagne – Schuller).

Trio jednak musiało ulec sojuszowi ekip sprinterskich i zostali schwytani na parę kilometrów przed kreską.

Na finiszu, najlepszy był Van Dijk. Holender pokonał 23-latków z Francji, Tonego Gallopin oraz Romaina Hardy. Ta sama trójka również przoduje w klasyfikacji generalnej.

Poprzedni artykułTijmen Eising otwiera Małopolski Wyścig Górski 2011
Następny artykułWyniki IX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Masters o Puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego, 12.06.2011