W dniu dzisiejszym (14.06.br.), w Tarnowie zostanie rozegrane już po raz czwarty wyścig kolarski – kryterium im. E. Kwiatkowskiego. Organizatorem wyścigu jest Małopolski Związek Kolarski, który tarnowskim kryterium rozpoczyna serię wyścigów w skład których wchodzi, m.in. Małopolski Wyścig Górski.

Podczas kryterium w Tarnowie na starcie staną kolarze kat. Elita i U-23 wszystkich polskich ekip zawodowych a także zawodnicy z zagranicy.   Wystartują m.in. kolarze: CCC Polsat Polkowice, BGŻ Team, BDC Team, Sunweb-Revor (Belgia), Itera Katusha (Rosja), ISD Lampre Continental (Ukraina) oraz reprezentacja Tanzanii.

Start i meta kryterium znajdują się na parkingu Gemini Park Tarnów a kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 66 kilometrów ( 30 rund po 2200 m.)

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w składzie: Dariusz Batek, Sylwester Janiszewski, Adrian Honkisz, Tomasz Marczyński, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Smoleń i Kamil Zieliński.

W dniu jutrzejszym (15.06.br.) w Krakowie zostanie rozegrany kolejny wyścig – kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, który jest prologiem Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

W tym wyścigu ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w sześcioosobowym składzie: Łukasz Bodnar, Błażej  Janiaczyk, Tomasz Marczyński, Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko i Mariusz Witecki.