John Degenkolb (HTC-Highroad) po finiszu z peletonu wygrał 2. etap wyścigu Criterium du Dauphine. Młody Niemiec pokonał Samuela Dumoulin (Cofidis, Le Credit En Ligne) oraz Sébastien`a Hinault (AG2R La Mondiale). Liderem pozostał Alexander Vinokourov (Astana).

2. etap to jedna z dwóch okazji dla sprinterów w tym wyścigu. Kolarze wystartowali z Voiron, by po 179 kilometrach finiszować w Lyonie. Od startu zaatakowali: Jurgen Van De Walle (Omega Pharma-Lotto), Brice Feillu (Leopard-Trek) i Maarten Tjallingii (Rabobank). Trójka harcowników dzielnie pracowała, jednak musiała uznać wyższość peletonu, na około 15 kilometrów przed kreską.

Tymczasem boczny wiatr spowodował podziały w zasadniczej grupie. Stawka podzieliła się na mniejsze grupki, a w pierwszej, która walczyła o zwycięstwo znalazło się 88 kolarzy. Najlepiej finiszował młody Niemiec. 22-letni Degenkolb, pokonał Francuzów, Dumoulina oraz Hinault. Najlepszy z Polaków, Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) był 34.

W klasyfikacji generalnej, Vinokourov ma 11 sekund przewagi nad Jurgenem Van Den Broeck (Omega Pharma – Lotto) oraz Bradleyem Wigginsem (Sky). Spośród polskich zawodników, najlepiej wypada Paterski. Kolarz z Jarocina, do lidera traci 2 minuty i 35 sekund, zajmując 54. miejsce.