Arman Kamyshev (Kazachstan), po skutecznym finiszu z ucieczki, wygrał 3. etap wyścigu Ville de Saguenay, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów Młodzieżowców. Żółta koszulka pozostaje w Danii, jednak od dziś jechać w niej będzie Christopher Juul-Jensen.

Dzisiejszy etap, to 145 kilometrowy odcinek w Kénogami. Pod palącym słońcem, zaledwie 64 zawodników ukończyło dzisiejszy odcinek, na którym musieli pokonać 10 rund, po 14,1 km każda. Przez większość dystansu, rządy w peletonie sprawowała drużyna Danii, która chciała zachować żółtą koszulkę Hansena Lasse Normana.

Na przedostatniej rundzie, od peletonu oderwała się 20-osobowa grupka. Po serii ataków, na czele pozostało tylko 12. zawodników, z których najszybciej finiszował Kamyshev. 20-latek pokonał 21-letniego Algierczyka, Reguigui Youcefa (Mix UCI). Trzeci finiszował Włoch, Nicola Boem.

Na prowadzenie w generalce, wyszedł jedenasty dziś Christopher Juul-Jensen. Duńczyk ma 19 sekund przewagi nad Kamyshevem oraz 20 nad kolejnym z Kazachów, Mirasem Bederbekovem.

Poprzedni artykułMarianne Vos zwycięża GP Ciudad de Valladolid. Jasińska 28.
Następny artykułTdL: Gerdemann triumfuje w ojczyźnie swoich liderów. Feillu zgarnia ostatni etap.