Hansen Lasse Norman (Dania), wygrał 2. etap oraz został nowym liderem wyścigu Ville de Saguenay, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów Młodzieżowców. Na podium stanęli jeszcze: Guillaume Bonnet (Francja) oraz Gianluca Leonardiego (Włochy).

Drugiego dnia rywalizacji w Kanadzie, kolarze mieli do pokonania 148 kilometrowy odcinek wokół miejscowości La Baie. Ten odcinek był już trudniejszy od pierwszego, na trasie znajdowało się kilka wzniesień, a mocne tempo spowodowało, że do finiszu nie dojechał cały peleton.

Jako pierwsza na mecie znalazła się 4 osobowa grupka, z której najszybciej finiszował 19-letni, Mistrz Danii Juniorów z ubiegłego roku, Lasse Norman. Młodziutki zawodnik pokonał 22-letniego Francuza Guillaume Bonet. Trzeci był zwycięzca etapowy Giro Bio z 2010.r, Gianluca Leonardi. Duńczyk został również nowym liderem wyścigu.

To było bardzo trudne do zrealizowania zwycięstwo. Na 400 metrów przed końcem, byłem czwarty i ostatni z czołowej grupy. Ale udało mi się odnaleźć, dobrze zafiniszowałem i jako pierwszy przekroczyłem metę. Miałem szczęście”, powiedział Norman.

Poprzedni artykułŻTC Bike Race – Super Prestige w niedzielę w Nowym Dworze Maz.! Zapraszamy!
Następny artykułTdL: Appollonio po raz pierwszy w sezonie