Adrian Kurek (Océane Cycle Poitevin) wygrał 3. etap wyścigu Tour de Gironde (2.2 UCI)! Polak pokonał Holendra Johima Ariesena (CT Jo Piels) oraz Bryana Coquard (Vendée U). Na szóstej pozycji przyjechał Piotr Polus (Océane Cycle Poitevin).

W wyścigu brały udział zarówno amatorskie, jak i kontynentalne m.in: Orbea, Itera-Katusha czy znana nam dobrze z trasy tegorocznego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, niemiecka drużyna Team NSP.

Trzeci, ostatni dzień rywalizacji w tej imprezie to odcinek z Saint-Pierre d’Aurillac do Villenave d’Ornon, o długości 171 kilometrów. Najlepszy okazał się 23-letni Adrian Kurek. Kolarz z Grudziądza pokonał Holendra, z zawodową licencją Johima Ariesena. Trzeci był Bryan Coquard, z młodzieżowej drużyny Teamu Europcar. Na szóstej pozycji przyjechał Piotr Polus.

W klasyfikacji generalnej triumfował Julien Foisnet (Team Véranda Rideau Sarthe).

Wyścig ten w ostatnich latach jest bardzo szczęśliwy dla Polaków. Rok temu, jeden z etapów, po finiszu z peletonu wygrał Zbigniew Gucwa (Albi Velo Sport), a Michał Kwiatkowski (Caja Rural) czynnie brał udział w odjazdach, przyjeżdżając na 4. miejscu na jednym z odcinków.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments