Edvald Boasson Hagen z ekipy Sky Procycling został zwycięzcą 1. etapu wyścigu Bayern-Rundfahrt (kat. UCI 2.HC). W sprinterskim pojedynku, Norweg pokonał kolarza ekipy CCC Polsat Polkowice, Andre Schulze. Na trzeciej pozycji finiszował Heinrich Haussler, ścigający się w barwach amerykańskiego zespołu Team Garmin – Cervelo.
Podczas 1. etapu wyścigu, który prowadził z Pfarrkirchen do Freystadt kolarze mieli do pokonania trasę długości 223 kilometrów.
Już od samego startu, w peletonie rozpoczęły się próby ataków co w konsekwencji doprowadziło do odjazdu pięcioosobowej grupy kolarzy. W ucieczce znaleźli się: Markus Eichler (Team NSP), Sander Armee (Topsport Vlaanderen), Maxime Bouet (AG2R), Fabian Wegmann (Leopard Trek) i Jarosław Marycz (Saxo Bank Sungard).
Uciekająca grupa, zgodnie współpracując, szybko zyskiwała przewagę nad peletonem, która osiągnęła maksymalnie 8 minut. Przez prawie 200 kilometrów uciekinierzy dyktowali tempo na etapie, ale im bliżej mety, peleton coraz mocniej naciskał na pedały. W końcówce etapu z ucieczki odpadł Eichler, a pozostała czwórka została ostatecznie doścignięta przez peleton na 3 kilometry przed metą.
O zwycięstwie na etapie zadecydował masowy sprint, w którym najlepszym okazał się Edvald Boasson Hagen (Sky Procycling). Na 2. miejscu finiszował Andre Schulze z ekipy CCC Polsat Polkowice, a trzeci był Heinrich Haussler z Garmin-Cervelo.
Po zwycięstwie etapowym liderem wyścigu jest Hagen. Wysokie miejsce w generalce zajmuje Marycz, który jest 6.
Wyniki 1 etapu Bayern Rundfahrt:
1 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 5:20:26 | |
2 | André Schulze (Ger) CCC Polsat Polkowice | ||
3 | Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
4 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | ||
5 | Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
6 | Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek | ||
7 | John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad | ||
8 | Philipp Ries (Ger) Team Heizomat | ||
9 | Patrick Bercz (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
10 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | ||
11 | Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano | ||
12 | Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
13 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD | ||
14 | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | ||
15 | Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek | ||
16 | Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD | ||
17 | Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
18 | Yoann Offredo (Fra) FDJ | ||
19 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
20 | Jerome Cousin (Fra) Team Europcar | ||
21 | Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
22 | Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
23 | Timo Thömel (Ger) Team NSP | ||
24 | Eric Baumann (Ger) Team Netapp | ||
25 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | ||
26 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | ||
27 | Tony Hurel (Fra) Team Europcar | ||
28 | Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano | ||
29 | Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
30 | Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
31 | Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano | ||
32 | Daniel Schorn (Aut) Team Netapp | ||
33 | Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano | ||
34 | Alexander Krieger (Ger) Team Heizomat | ||
35 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
36 | Marcus Fothen (Ger) Team NSP | ||
37 | Michaël Baer (Swi) Team Netapp | ||
38 | Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale | ||
39 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | ||
40 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
41 | Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo | ||
42 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ | ||
43 | Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
44 | Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
45 | Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre – ISD | ||
46 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | ||
47 | Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
48 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | ||
49 | Julian Hellmann (Ger) Team Heizomat | ||
50 | José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice | ||
51 | Wesley Sulzberger (Aus) FDJ | ||
52 | Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
53 | Frédéric Guesdon (Fra) FDJ | ||
54 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | ||
55 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | ||
56 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
57 | Olivier Bonnaire (Fra) FDJ | ||
58 | Robert Wagner (Ger) Leopard Trek | ||
59 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
60 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano | ||
61 | Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad | ||
62 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
63 | Cédric Pineau (Fra) FDJ | ||
64 | Steffen Radochla (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
65 | Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp | ||
66 | Bjorn Thurau (Ger) Team NSP | ||
67 | David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
68 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
69 | Christian Mager (Ger) Team Heizomat | ||
70 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
71 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | ||
72 | Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
73 | Björn Schröder (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
74 | Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
75 | Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard | ||
76 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
77 | Sergej Fuchs (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
78 | Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
79 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
80 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | ||
81 | Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
82 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
83 | Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek | ||
84 | Nils Plötner (Ger) Team Heizomat | ||
85 | Jacob Fiedler (Ger) Team NSP | ||
86 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
87 | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | ||
88 | Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
89 | Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
90 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
91 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
92 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
93 | Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
94 | David Loosli (Swi) Lampre – ISD | ||
95 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | ||
96 | Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
97 | Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad | ||
98 | Marius Jessenberge (Ger) Team Heizomat | ||
99 | Serge Pauwels (Bel) Sky Procycling | ||
100 | Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
101 | Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
102 | Daryl Impey (RSA) Team Netapp | ||
103 | Markus Eichler (Ger) Team NSP | ||
104 | Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
105 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ | ||
106 | Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
107 | René Obst (Ger) Team NSP | ||
108 | Lucas Schädlich (Ger) Team NSP | ||
109 | Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad | ||
110 | Marcel Meisen (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
111 | Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano | ||
112 | Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar | ||
113 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:02:39 | |
114 | William Clarke (Aus) Leopard Trek | 0:08:26 | |
115 | Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
116 | Alfredo Balloni (Ita) Lampre – ISD | ||
117 | Jannick Geisler (Ger) Team Heizomat | ||
118 | Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
119 | Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano | ||
120 | Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
121 | Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp | ||
122 | Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad | ||
123 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | ||
124 | Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad |
Klasyfikacja generalna po 1 etapie:
1 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 5:20:16 | |
2 | André Schulze (Ger) CCC Polsat Polkowice | 0:00:04 | |
3 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:05 | |
4 | Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
5 | Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo | 0:00:06 | |
6 | Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard | 0:00:07 | |
7 | Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek | 0:00:08 | |
8 | Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano | 0:00:09 | |
9 | Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale | 0:00:10 | |
10 | Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
11 | Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek | ||
12 | John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad | ||
13 | Philipp Ries (Ger) Team Heizomat | ||
14 | Patrick Bercz (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
15 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | ||
16 | Marcel Kittel (Ger) Skil – Shimano | ||
17 | Luke Roberts (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
18 | Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD | ||
19 | Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling | ||
20 | Stuart O’Grady (Aus) Leopard Trek | ||
21 | Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD | ||
22 | Stijn Joseph (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
23 | Yoann Offredo (Fra) FDJ | ||
24 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
25 | Jerome Cousin (Fra) Team Europcar | ||
26 | Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
27 | Emmanuel Van Ruitenbeek (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
28 | Timo Thömel (Ger) Team NSP | ||
29 | Eric Baumann (Ger) Team Netapp | ||
30 | Julian Dean (NZl) Team Garmin-Cervelo | ||
31 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | ||
32 | Tony Hurel (Fra) Team Europcar | ||
33 | Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano | ||
34 | Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
35 | Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
36 | Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano | ||
37 | Daniel Schorn (Aut) Team Netapp | ||
38 | Roger Kluge (Ger) Skil – Shimano | ||
39 | Alexander Krieger (Ger) Team Heizomat | ||
40 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
41 | Marcus Fothen (Ger) Team NSP | ||
42 | Michaël Baer (Swi) Team Netapp | ||
43 | Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale | ||
44 | Fabian Cancellara (Swi) Leopard Trek | ||
45 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
46 | Andreas Klier (Ger) Team Garmin-Cervelo | ||
47 | Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ | ||
48 | Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
49 | Luc Hagenaars (Ned) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
50 | Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre – ISD | ||
51 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | ||
52 | Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
53 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo | ||
54 | Julian Hellmann (Ger) Team Heizomat | ||
55 | José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) CCC Polsat Polkowice | ||
56 | Wesley Sulzberger (Aus) FDJ | ||
57 | Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
58 | Frédéric Guesdon (Fra) FDJ | ||
59 | Joost Posthuma (Ned) Leopard Trek | ||
60 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | ||
61 | Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
62 | Olivier Bonnaire (Fra) FDJ | ||
63 | Robert Wagner (Ger) Leopard Trek | ||
64 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
65 | Michael Albasini (Swi) HTC-Highroad | ||
66 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
67 | Cédric Pineau (Fra) FDJ | ||
68 | Steffen Radochla (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
69 | Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp | ||
70 | Bjorn Thurau (Ger) Team NSP | ||
71 | David Tanner (Aus) Saxo Bank Sungard | ||
72 | Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
73 | Christian Mager (Ger) Team Heizomat | ||
74 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
75 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | ||
76 | Pieter Serry (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
77 | Björn Schröder (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
78 | Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
79 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
80 | Sergej Fuchs (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
81 | Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard | ||
82 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | ||
83 | Tomasz Marczynski (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
84 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
85 | Nils Plötner (Ger) Team Heizomat | ||
86 | Jacob Fiedler (Ger) Team NSP | ||
87 | Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard | ||
88 | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | ||
89 | Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard | ||
90 | Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
91 | Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
92 | Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
93 | Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
94 | David Loosli (Swi) Lampre – ISD | ||
95 | Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar | ||
96 | Mariusz Witecki (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
97 | Bert Grabsch (Ger) HTC-Highroad | ||
98 | Marius Jessenberge (Ger) Team Heizomat | ||
99 | Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
100 | Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
101 | Daryl Impey (RSA) Team Netapp | ||
102 | Markus Eichler (Ger) Team NSP | ||
103 | Matthias Bertling (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
104 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ | ||
105 | Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator | ||
106 | René Obst (Ger) Team NSP | ||
107 | Lucas Schädlich (Ger) Team NSP | ||
108 | Matthew Brammeier (Irl) HTC-Highroad | ||
109 | Marcel Meisen (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland | ||
110 | Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano | ||
111 | Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar | ||
112 | Serge Pauwels (Bel) Sky Procycling | 0:00:20 | |
113 | Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:02:49 | |
114 | Martin Reimer (Ger) Skil – Shimano | 0:08:34 | |
115 | William Clarke (Aus) Leopard Trek | 0:08:36 | |
116 | Roger Hammond (GBr) Team Garmin-Cervelo | ||
117 | Alfredo Balloni (Ita) Lampre – ISD | ||
118 | Jannick Geisler (Ger) Team Heizomat | ||
119 | Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo | ||
120 | Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Sparkasse | ||
121 | Dimitri Claeys (Bel) Team Netapp | ||
122 | Gatis Smukulis (Lat) HTC-Highroad | ||
123 | Jan Ghyselinck (Bel) HTC-Highroad | ||
124 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | 0:08:46 |
Źródło: CCC Polsat