Dany Van Poppel (Holandia) wygrał ostatni etap Wyścigu Pokoju Juniorów. Cały wyścig wygrał Magnus Nielsen (Dania). Na ostatnim etapie Mateusz Trepkowski był 10. Szymon Rekita, generalkę skończył na 7. lokacie.

Ostatni etap z miejscowości Silniční závod do Terezína o długości 105 kilometrów to sprinterski pojedynek. Najlepiej finiszował Holender Van Poppel. 18-latek pokonał o rok młodszego Sorena Andersena (Dania) oraz Matteo Cigalę (Włochy). Mateusz Trepkowski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) finiszował na 10. pozycji.

W klasyfikacji generalnej, Magnus Nielsen o 1 minutę i 3 sekundy wyprzedził Rosjanina Alekseia Rybalkina. Trzeci Mistrz Świata, Francuz Oliver Le Gac stracił do triumfatora 1 minutę i 9 s. W wyścigu bardzo dobrze wypadł Szymon Rekita (LKS Styropol Warmia Biskupiec). Polak trzy razy wchodził do top 10 na etapach, ostatecznie skończył wyścig na 7. miejscu.

Mateusz Trepkowski ukończył zmagania na 21. lokacie. Arkadiusz Owsiak (TKK Pacyfic SMS Toruń) 39. Wojciech Sykała (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne) 64. Tomasz Kulpa (LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne) 74.