Duńczyk Magnus Nielsen, odniósł drugie z rzędu zwycięstwo etapowe w Wyścigu Pokoju Juniorów oraz został jego nowym liderem. Po raz kolejny błysnął Szymon Rekita (LKK Styropol Warmia Biskupiec). Polak na ciężkim, górskim etapie był 7!

4. etap czeskiego wyścigu to odcinek z miejscowości Silniční závod do Teplic-Altenbergu. Odcinek był naszpikowany górami. Na dystansie 113 kilometrów zlokalizowano 4. górskie premie, które zdominował Czech, Vojtech Nipl.

Ciężka trasa wprowadziła sporą selekcję, meta również znajdowała się na wzniesieniu. Najlepszy okazał się Nielsen, który o 6 sekund pokonał Alekseia Ribalkina (Rosja). Trzeci ze stratą 10 sekund był Nipl. Szymon Rekita, zajął 7.miejsce (pierwsze z rocznika 93`), tracąc do zwycięzcy 29 sekund. Mateusz Trepkowski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) był 11. ze stratą 1 minuty i 53 sekund. Reszta naszych rodaków przyjechała w dalszej części stawki. W limicie czasu nie zmieścił się Jakub Pytka (KKS Górnik Wałbrzych).

W klasyfikacji generalnej, Nielsen ma 1 minutę i 3 sekundy przewagi nad Ribalkinem. Trzeci Mistrz Świata Juniorów, Francuz Oliver Le Gac traci do prowadzącego 1 minutę i 9 sekund. Rekita awansował na 6. pozycję. Polak traci do Duńczyka 1 minutę i 53 sekundy. Mateusz Trepkowski jest 22.