Filippo Pozzato i jego kolega z drużyny Luca Paolini, zostali usunięci ze składu Katushy na wyścig Giro d’Italia. Rosyjski zespół zdecydował się na Joaquina Rodrigueza, który ma walczyć o klasyfikację generalną. Wcześniej, ekipa zapowiadała walkę o zwycięstwa etapowe.

Pozzato miał słabą wiosnę, za co był krytykowany przez szefa Katushy, Andreia Tchmila. Umowa włoskiego kolarza kończy się w tym roku.

Włoch był przewidziany w składzie swojej ekipy na Giro d’Italia, w którym miał pojechać z numerem 81., zgodnie z listą startową którą w zeszłym tygodniu podał organizator, firma RCS Sport. W składzie Katushy, Pozzato i Paoliniego mają zastąpić Rosjanie, Pavel Brutt i Eduard Vorganov. Pierwszy to specjalista od spektakularnych ucieczek, dzięki której m.in. w tym roku wygrał wyścig Sarda Classica. Natomiast Vorganov na swoim koncie, nie ma jeszcze większych sukcesów.

Ogłaszając nowy skład, Katusha powiedziała, że zespół nie będzie “polował na etapy, ale zawodnicy dzięki dobrej pracy zespołowej mają dobrze wypaść w klasyfikacji generalnej”.

Nowy skład drużyny Katusha na Giro d’Italia: Joaquim Rodriguez, Daniel Moreno, Alberto Losada, Joan Horrach, Danilo Di Luca, Giampaolo Caruso, Aleksandr Kuchynski, Pavel Brutt, Eduard Vorganov.

Andrzej