To były bardzo pracowite Święta dla kolarzy Bank BGŻ Team, zakończone całkowitą dominacją w II Kryterium Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Pawłowice.

.

Świąteczny tryptyk rozpoczął się w piątek Memoriałem Jakuba Mrnhy, rozegranym w czeskim Kyjowie k/Brna. Na starcie stanęło ponad 80 kolarzy, a najszybszy okazał się reprezentant gospodarzy Alois Kankovsky z klubu ASC Dukla Praha. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo w tym wyścigu mistrza świata w torowym omnium z roku 2007. Na 6. miejscu finiszował najlepszy z kolarzy Bank BGŻ Team Konrad Czajkowski.

Bank BGŻ Team DNF

W sobotę podopieczni Zbigniewa Szczepkowskiego wzięli udział w Czeskim Klasyku, rozgrywanym na trasie ubiegłorocznych Mistrzostw Czech. Tym razem w rywalizacji wzięło udział 120 kolarzy z Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec i Polski. Zwyciężył jeden z najbardziej znanych zawodników gospodarzy Milan Kadlec, triumfator trzeciego etapu tegorocznego wyścigu Szlakiem Bursztynowym. Z zawodników Bank BGŻ Team ponownie najszybszy był Konrad Czajkowski, który finiszował na 8. pozycji.

54 Krzysztof Jeżowski

W niedzielę ekipa Bank BGŻ Team była już w Polsce, by wziąć udział w II Kryterium Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Pawłowice. Kolarze w żółto-czarnych strojach dominowali na liczącej 52 km trasie, na której oprócz zawodników z Polski wystartowali także reprezentanci dwóch czeskich klubów. Zwycięzcą imprezy został Radosław Romanik, a na kolejnych stopniach podium stanęli jego koledzy klubowi Jarosław Rębiewski i Konrad Czajkowski.