Samuel Dumoulin (Cofidis, Le Credit En Ligne) wygrał 7. ostatni etap wyścigu Volta a Catalunya.  Francuz odniósł już drugi triumf w tegorocznej odsłonie wyścigu, tym razem pokonał Rigoberto Urana (Sky Procycling) oraz Kennyego De Haes (Omega Pharma-Lotto). Michał Gołaś (Vacansoleil) był 7.

Wyścig zakończył się 124,5 kilometrowym odcinkiem między Parets del Valles i Barceloną. Etap z niewielkimi podjazdami, jedną premią 3. kategorii. W końcówce można było spodziewać się sprintu z peletonu.

Od początku było mnóstwo ataków i prób odjazdu. Aktywny był m.in. Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale), który był 2. na jednej z lotnych premii.

Po raz kolejny o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Podobnie jak na 5. etapie, triumfował filigranowy Francuz Dumoulin. Pozostałe miejsca na podium przypadły dla Urana oraz De Haes`a. Były młodzieżowy Mistrz Polski, Michał Gołaś znów znalazł się w Top 10. Tym razem uplasował się na 7. miejscu. Najlepiej z kolarzy CCC Polsat Polkowice zaprezentował się Błażej Janiaczyk który był 43.

W klasyfikacji generalnej triumfował Alberto Contador ( Saxo Bank Sungard). Hiszpan pokonał o 23 sekundy Michele Scarponiego (Lampre – ISD). Trzecie miejsce dla zwycięzcy Tour de Pologne 2010, Daniela Martina (Garmin-Cervelo) który stracił 36. sekund. Jose Mendes (CCC Polsat Polkowice) ukończył wyścig na 35. miejscu, najlepiej z Polaków pojechał Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale), który był 71.