Alexandre Blain (Endura Racing) wygrał 7. etap Tour de Normandie (2.2 UCI). Francuz pokonał Mathieu Simona (CC Nogent-sur-Oise) oraz Mathieu Halléguena (Bretagne-Schuller). Bardzo dobrze pojechali bracia Olejnik (obaj USSA Pavilly Barentin). Michał był 5, a młodszy Tomasz 10.

Zawodnicy mieli dziś do pokonania odcinek z Gouville et Bagnoles do l’Orne o długości 170 kilometrów. Na metę wpadła 13. osobowa grupka z dwoma Polakami w składzie. Lepiej finiszował starszy – Michał, który uplasował się na 5. pozycji. Tomasz był 10. Etap padł łupem byłego kolarza Cofidisu, Alexandra Blain. Drugi był Methieu Simon z najlepszej francuskiej amatorskiej ekipy CC Nogent-sur-Oise, trzeci był kolarz pro kontynentalnej ekipy Bretagne-Schuller, Mathieu Halléguena.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Blain, który ma 5 sekund przewagi nad Wesleyem Krederem (Rabobank Continental) oraz 7 sekund nad Simonem. Czwarty jest Tomek Olejnik, który do prowadzącego w wyścigu traci 12 sekund. Michał jest 35.

Jutro ostatni, krótki etap z Bagnoles De L’Orne do Caen o długości 135 km.