Alberto Contador (Saxo Bank SunGard) kontynuuje swoje przygotowania do Giro d’Italia poprzez siedmiodniowe Volta a Catalunya, które rozpoczyna się jutro w Lloret del Mar w poniedziałek.

“Przyjeżdżam z motywacją“, powiedział Contador. “Podoba mi się ten wyścig, ale nie wiem jak jest z moją dyspozycją. Moim ostatnim startem było Vuelta a Murcia, które skończyło się 15 dni temu. Co prawda miałem kilka ciężkich treningów, ale przede wszystkim myślę o bazie treningowej pod Giro d’Italia“.

“W tym wyścigu, są zawodnicy którzy są w lepszej dyspozycji ode mnie. Niektórzy wrócili z Paryż-Nicea, a przede wszystkim groźni będą ci z Tirreno-Adriatico, które skończyło się kilka dni temu”, powiedział. “To chyba trochę po za moim zasięgiem”.

“Nie wiem czy to trudniejszy wyścig niż Murcia, ale jest bardziej skomplikowany, ponieważ jest wiele okazji do ataków “. Trzeci dzień jest kluczowym etapem, ale reszta jest równie ciężka i nie ma czasówki. W tym aspekcie, trasa nie jest zbyt korzystna dla mnie”.

“Rywale są tu rodem z Tour de France“, przyznał. “Cadel Evans, Ivan Basso, Denis Menchov, Michele Scarponi, który staje się bardzo silny. To będzie trudny wyścig. Wszyscy moi rywale mają już jakieś sukcesy w tym sezonie i każdy niedawno ścigał się w mniejszych wyścigach więc są w gazie”.