Międzynarodowe Stowarzyszenie Zawodowych Drużyn Kolarskich (AIGCP) wyraża zadowolenie ze spotkania, które odbędzie się we czwartek pomiędzy prezydentem UCI, Patem McQuaid a przedstawicielami AIGCP. Dyskusja ma dotyczyć przede wszystkim legendarnych już „słuchawek” . Szef stowarzyszenia, Jonathan Vaughters ma nadzieję, że spotkanie doprowadzi do dalszej dyskusji na temat przyszłych przepisów UCI dotyczących m.in.: łączności bezprzewodowej.

“AIGCP jest szczęśliwe, że UCI ostatecznie zgodziło się przyjąć zaproszenie do konstruktywnej dyskusji na temat wykorzystania komunikacji radiowej w profesjonalnym kolarstwie“, powiedział dziś w oświadczeniu prasowym AIGCP. “Mamy nadzieję że spotkanie przyniesie kompromis, który będzie satysfakcjonował wszystkie strony i będzie mostem do dalszych rozmów pomiędzy nami a UCI, nie tylko w tym temacie ale również w innych sferach przepisów”.

Chcemy aby było jasne, że radio to tylko najbardziej aktualny temat dla AIGCP, ale na pewno nie najważniejszy. Problemy które dotyczą przepisów antydopingowych są bardzo interesujące dla zespołów, a my jesteśmy na równi zainteresowani w tworzeniu wspólnego punktu widzenia dotyczącego różnych przepisów, w tym radia”.

“Nasze wpływy powinny być większe. Nasz kapitał sięga ponad 400 milionów dolarów, a nasze stowarzyszenie dba o interesy blisko 3000 zawodników, dyrektorów sportowych i obsługę ekip. Dla tego, powinniśmy mieć wpływ na głosowania oraz wprowadzanie nowych przepisów które dotyczą naszego miejsca pracy“.