Ekipa Saur-Sojasun rządzi w Hiszpanii. Po wczorajszym triumfie w prologu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Jimmy`ego Engoulventa, 1. etap wygrał Jonathan Hivert. Drugie miejsce przypadło dla Francisco José Ventoso (Movistar Team). Trzeci był Oscar Freire Gomez (Rabobank Cycling Team). Nowym liderem jest Markel Irizar Aranburu (Team RadioShack).

2. etap wyścigu prowadził z Almuñécar do Adra i liczył sobie 161.8km. Był to ciężki odcinek, z kilkoma premiami górskimi. Bohaterami etapu stała się grupka w składzie: Marco Marcato (Vacansoleil-DCM), David De La Cruz (Caja Rural), Javier Ramirez Abeja (Andaluzja Caja Granada), Romain Sicard (Euskaltel-Euskadi) i Aritz Etxebarria (Orbea Continental). Grupka osiągnęła nawet 8 minut przewagi.

W decydujących momentach etapu prowadząca grupka została schwytana. A na wzniesieniu Puerto de Polopos peleton znacznie się podzielił. Z przodu pozostali m.in: Sammy Sanchez (Euskaltel-Euskadi), Levi Leipheimer i Haimar Zubeldia (RadioShack), Frank Schleck, Anders Lund (Saxo Bank SunGard), Sergio Pardilla, Francisco Ventoso i Luis Pasamontes (Movistar), Vicente David Armengol Bernabeu (Andaluzja Caja Granada), Thierry Hupond (Skil-Shimano), Jerome Coppela (Saur-Sojasun), Jurgen Van Den Broeck i Pujol Óscar (Omega Pharma-Lotto), Fabio Duarte i Rafael Valls (Geox-TMC), Javier Moreno i Inigo Cuesta (Caja Rural), Matteo Carrara (Vacansoleil-DCM), Laurens Ten Dam (Rabobank) i Bartosz Huzarski (NetApp).

Mimo wielu prób ataków, właśnie ta grupka walczyła między sobą o zwycięstwo. Najlepiej finiszował Jonathan Hivert, zdobywając dla Saur-Sojasun drugie zwycięstwo w tym wyścigu. Drugi był Ventoso a trzeci były Mistrz Świata Oscar Freire. Bartosz Huzarski był 15.

Dotychczasowy lider Engoulvent, został z tyłu na jednym z podjazdów i stracił do prowadzącej grupki 23 minuty. Na czoło w generalce wysunął się Markel Irizar Aranburu, który ma sekundę przewagi nad Jurgenem Van Den Broeck (Omega Pharma-Lotto) oraz 2 sekundy nad Levim Leipheimerem (Team RadioShack). Huzarski jest 31 ze stratą 33 sekund do lidera.

Wyniki 2 etapu:

1 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 4:20:25
2 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
3 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team
4 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
5 Serguei Ivanov (Rus) Katusha Team
6 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
7 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC
8 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
9 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
10 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
11 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
12 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
13 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
14 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Geox-TMC
15 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
16 Marcos Garcia (Spa) KTM – Murcia
17 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto
18 Peio Bilbao (Spa) Orbea Continental
19 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
20 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack
21 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun
22 Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack
23 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
24 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
25 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
26 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
27 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
28 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
29 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
30 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
31 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada
32 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
33 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
34 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada
35 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
36 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling
37 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
38 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC
39 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
40 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team
42 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
43 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
44 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:34
45 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:02:00
46 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team
47 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack
48 Iñigo Cuesta (Spa) Caja Rural
49 Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC
50 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto
51 Victor Cabedo (Spa) Orbea Continental
52 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada
54 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:15:17
55 Hector Gonzalez Baeza (Spa) KTM – Murcia
56 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC
57 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
58 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun
59 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 0:19:45
60 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental
61 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp
62 Thomas Bonin (Fra) Skil – Shimano
63 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano
64 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC
65 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
66 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Caja Rural
67 Egor Silin (Rus) Katusha Team
68 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team
69 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
70 Salvador Guardiola Tora (Spa) KTM – Murcia
71 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek
72 Oscar Garcia-Casarrubios Pintor (Spa) KTM – Murcia
73 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
74 Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp
75 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun
76 Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp
77 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi
78 Jan Barta (Cze) Team Netapp
79 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
80 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Caja Rural
81 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto
82 Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental
83 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack 0:22:57
84 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek
85 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural
86 Javier Benitez Pomares (Spa) KTM – Murcia
87 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada
88 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
89 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek
90 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
91 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada
92 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
93 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Orbea Continental
94 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
95 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
96 Jaume Rovira Pous (Spa) KTM – Murcia
97 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
98 Xabier Zabalo Imaz (Spa) Orbea Continental
99 Anders Lund (Den) Leopard Trek
100 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
101 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
102 Beñat Urain Epelde (Spa) Orbea Continental
103 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
104 Higinio Fernández (Spa) Caja Rural
105 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
106 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team
107 Jose Antonio Carrasco Ramirez (Spa) KTM – Murcia
108 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano
109 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun
110 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
111 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
112 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano
113 Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC
114 Aitor Galdos (Spa) Caja Rural
115 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Movistar Team
116 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
117 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto
118 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling
DNF Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack 4:29:53
2 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:01
3 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack 0:00:02
4 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:03
5 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team 0:00:08
6 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:09
8 Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack 0:00:10
9 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
10 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Team RadioShack 0:00:12
11 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:00:13
12 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:16
13 Leopold Konig (Cze) Team Netapp 0:00:18
14 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
15 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:20
16 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
17 Vladimir Karpets (Rus) Katusha Team
18 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
19 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun 0:00:23
20 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack 0:00:24
21 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
22 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
23 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank Cycling Team 0:00:25
24 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:00:26
25 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
26 Peio Bilbao (Spa) Orbea Continental
27 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:27
28 Antonio Piedra Perez (Spa) Andalucia Caja Granada
29 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:30
30 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 0:00:31
31 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp 0:00:33
32 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:35
33 Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto
34 Serguei Ivanov (Rus) Katusha Team 0:00:36
35 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Geox-TMC 0:00:40
36 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
37 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC 0:00:41
38 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:00:42
39 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Geox-TMC 0:00:44
40 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
41 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 0:00:49
42 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:53
43 Marcos Garcia (Spa) KTM – Murcia 0:01:05
44 Javier Moreno Bazan (Spa) Caja Rural 0:02:15
45 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:17
46 Iñigo Cuesta (Spa) Caja Rural 0:02:20
47 Dmitriy Muravyev (Kaz) Team RadioShack 0:02:25
48 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:34
49 Victor Cabedo (Spa) Orbea Continental 0:02:37
50 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia Caja Granada 0:02:38
51 Jelle Vanendert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:39
52 Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC 0:02:43
53 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team 0:02:55
54 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:15:42
55 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 0:15:44
56 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:15:51
57 Hector Gonzalez Baeza (Spa) KTM – Murcia 0:16:01
58 David De La Fuente Rasilla (Spa) Geox-TMC 0:16:46
59 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun 0:19:52
60 Jan Barta (Cze) Team Netapp 0:19:56
61 Artem Ovechkin (Rus) Katusha Team 0:20:01
62 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano 0:20:03
63 Jesús Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:20:04
64 Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek 0:20:05
65 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:20:08
66 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:20:12
67 Matthias Brandle (Aut) Geox-TMC 0:20:15
68 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Orbea Continental 0:20:16
69 Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp 0:20:22
70 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:20:25
71 Yukihiro Doi (Jpn) Skil – Shimano 0:20:26
72 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:20:28
73 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Caja Rural
74 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp 0:20:31
75 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Caja Rural 0:20:32
76 Alexander Gottfried (Ger) Team Netapp 0:20:36
77 Salvador Guardiola Tora (Spa) KTM – Murcia 0:20:37
78 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:20:38
79 Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental 0:20:39
80 Egor Silin (Rus) Katusha Team 0:20:47
81 Thomas Bonin (Fra) Skil – Shimano 0:20:58
82 Oscar Garcia-Casarrubios Pintor (Spa) KTM – Murcia 0:21:11
83 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:22:57
84 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:23:10
85 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:23:14
86 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
87 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:23:19
88 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada 0:23:21
89 Andy Schleck (Lux) Leopard Trek 0:23:22
90 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun 0:23:23
91 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
92 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:23:24
93 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:23:25
94 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada 0:23:28
95 Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC 0:23:30
96 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Movistar Team 0:23:32
97 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano
98 Giacomo Nizzolo (Ita) Leopard Trek 0:23:35
99 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
100 Johannes Fröhlinger (Ger) Skil – Shimano 0:23:38
101 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:23:39
102 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
103 Javier Benitez Pomares (Spa) KTM – Murcia 0:23:41
104 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:23:42
105 Jaume Rovira Pous (Spa) KTM – Murcia 0:23:44
106 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
107 Anders Lund (Den) Leopard Trek 0:23:49
108 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 0:23:50
109 Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek
110 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural 0:23:55
111 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Orbea Continental 0:23:56
112 Aitor Galdos (Spa) Caja Rural 0:23:57
113 Beñat Urain Epelde (Spa) Orbea Continental
114 Higinio Fernández (Spa) Caja Rural 0:23:58